Infogr.am saņem lielāko investīciju Latvijas start-up vēsturē

live data-screenGlobāli atpazīstamais datu vizualizācijas uzņēmums “Infogram” paziņo par investīciju darījumu 1,34 miljonu eiro apmērā, kas ir lielākais publiski zināmais start-up finansējums Latvijas vēsturē.

Darījumā piedalījās ārvalstu investīciju kompānijas “Point Nine Capital” (Berlīne), “Connect Ventures” (Londona) un “HackFwd” (Hamburga). Kopumā kompānija divu gadu pastāvēšanas laikā saņēmusi 1,5 miljonus eiro.

“Infogr.am ir guvis jaunu enerģiju un zināšanas. Turpināsim nostiprināt savas līderpozīcijas datu vizualizācijas tirgū,” ar uzņēmuma nākotnes plāniem dalās tā līdzdibinātājs Uldis Leiterts.

Kompānija plāno paplašināt komandu, pieņemot jaunus darbiniekus gan Latvijā, gan ASV.

“Radot kvalitatīvas darba vietas Rīgā, mēs vēlamies veicināt augsti kvalificēta darba spēka atgriešanos Latvijā. Drīzumā mums pievienosies kāds speciālists, kas iepriekš strādāja vadošā tehnoloģiju kompānijā Īrijā,” stāsta U. Leiterts.

Pēc vadošā Ziemeļeiropas tehnoloģiju medija “ArcticStartup” rīcībā esošās informācijas šis ir lielākais publiski zināmais start-up investīciju darījums Latvijā. “Mēs ceram, ka [šādu darījumu publiska izziņošana] ir aizsākums jaunai tendencei, kam sekos daudzas citas interesantas kompānijas,” komentē “ArcticStartup” redaktors Dmitrijs Šarls (Dmitri Sarle).

Gandarījumu par Infogr.am panākumiem pauž arī jauno uzņēmumu koprades telpas “TechHub Riga” līdzdibinātājs Andris Bērziņš: “Esmu lepns, ka “TechHub” dzimis uzņēmums ir attīstījies un guvis apjomīgu finansējumu. Tas pierāda jauno uzņēmumu spēju piesaistīt investīcijas un sniegt iespēju Latvijas dizaineriem, programmētājiem un mārketinga speciālistiem radīt pasaules līmeņa produktu globālam tirgum.”

Vienlaikus Infogr.am paziņo, ka piedāvās lietotājiem jaunu iespēju – reāla laika datu vizualizāciju, kā arī produkta integrāciju ar Google Drive. Turpmāk Infogr.am lietotāji varēs vizualizēt reālā laikā dinamiski mainīgus datus. Savukārt decembrī uzņēmums skaļi pieteica pasaulē pirmo video infografiku veidošanas rīku.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply