Rīga Plaza pulcēsies Baltijas ātrākie Rubika kuba licēji

17. martā no pulksten 11:00 līdz 18:00 modes un izklaides centrā Rīga Plaza jau ceturto gadu notiks vienas dienas Rubika kuba ātrlikšanas sacensības. Šogad aptuveni 60 dalībnieki no visas Baltijas pulcēsies kopā, lai noskaidrotu ātrākos licējus un, iespējams, pārspētu šī brīža rekordus. Pasākums būs ļoti dinamisks, jo ir dalībnieki, kas Rubika kubu saliek 10 sekundēs!

Pasākums notiks sešās dažādās disciplīnās, kuras skatīties un arī tajās piedalīties varēs ikviens interesents, neatkarīgi no ātruma, kādā var salikt Rubika kubu. Līdz šim Latvijas rekords pieder Vladislavam Baranovam, kurš 3x3x3 kubu 2015. gadā salika 9:04 sekundēs. Pasaules rekords pieder Korejas Republikas pārstāvim, kurš salika kubu 4:59 sekundēs. Vadislavam pieder arī 2x2x2 kuba rekords – 1:29 sekundes, kas jau ir pasaules klases rezultāts. Pasākuma organizatori ir Brain Games, kas ir Latvijas uzņēmums, kurš galda spēles redz kā iemeslu sanākt kopā un pavadīt jēgpilnu laiku. Brain Games vīzija ir – galda spēles kļūst par vienu no populārākajiem hobijiem Baltijā.

“Rīga Plaza jau vairāku gadu garumā atbalsta Brain Games. Viņu organizētie pasākumi parasti ir dinamiski un emocijām bagāti, kas aizrauj gan spēlētājus, gan apmeklētājus. Vēlamies savā tirdzniecības centrā nodrošināt kvalitatīvu laika pavadīšanu gan lieliem, gan maziem, un Rubika kuba sacensības ir viens no tādiem pasākumiem,” komentē Rīga Plaza mārketinga vadītāja Urzula Spickus.

Rubika kubs ir matemātiska rotaļlieta kuba formā, ko 1974. gadā izgudroja Ungārijas arhitektūras profesors un tēlnieks Erno Rubiks. Sākumā tas tika saukts par Burvju kubu, ko licencēja Rubiks un 1980. gadā tika pārdots kompānijai Ideal Toys. Līdz 2009. gada janvārim visā pasaulē ir pārdoti 350 miljoni Rubika kubu.

Kategorija: Atpūta
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply