Ministru prezidente pirmo reizi apmeklēs Likteņdārzu

SAM_7070Piektdien, 2014.gada 11.aprīlī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma viesosies Koknesē. Vizīti paredzēts sākt ar Likteņdārza apskati, kur Ministru prezidenti sagaidīs Likteņdārza īstenotāja – “Kokneses fonda” – dibinātāji un Kokneses politiski represēto pārstāvji, lai kopīgi izstaigātu Likteņdārzu un pastāstīto par paveikto un vēl darāmo, portālam “15min.lv” pastāstīja “Kokneses fonda” valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa.

Kā simbolu gaišai un spēcīgai Latvijas nākotnei Ministru prezidente Likteņdārzā iestādīs liepu – koku, kas apvieno zemes spēku un saules mirdzumu.

Pēc tam Ministru prezidente apmeklēs Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolu, kur tiksies ar Kokneses novada domes deputātiem un uzņēmējiem. Tikšanās laikā Kokneses novada domes priekšsēdētājs, arī “Kokneses fonda” Padomes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Vingris pastāstīs par Kokneses novada aktualitātēm. Tikšanās turpināsies ar klātesošo novada domes deputātu un uzņēmēju diskusijām par Koknesei un Latvijai aktuālo.

Kopš 2008.gada Koknesē, uz salas Daugavā, ar simtiem tūkstošu cilvēku atbalstu tiek īstenots Likteņdārzs, – vieta, kur pieminēt Latvijas pagātni un ar cerību skatīties nākotnē. Idejas īstenotājs ir “Kokneses fonds”, ko 2005.gadā dibināja Kokneses pašvaldība, uzņēmējs Vilis Vītols un Marta Vītola, vēsturnieks Ainārs Bambals, scenogrāfs Andris Freibergs, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, “Pasaules Brīvo latviešu apvienības” valdes priekšsēdētājs Jānis Kukainis, muzeja “Rundāles pils” direktors Imants Lancmanis, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētājs Valdis Lokenbahs, demogrāfs Ilmārs Mežs, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs, bij. SIA “Latvija Statoil” prezidente Baiba Anna Rubesa, akadēmiķis Jānis Stradiņš, vēsturniece Rudīte Vīksne un dzejniece un rakstniece Māra Zālīte. Likteņdārzs tiek īstenots 22 hektāru platībā uz Kokneses pašvaldībai piederošas zemes, un to paredzēts pabeigt 2018.gadā kā dāvanu Latvijai 100.dzimšanas dienā. Pirmie darbi dārzā sākti 2008.gadā, radot ābelīšu alejas ceļu, 2009.gadā par saziedotajiem līdzekļiem tapis salas perimetrālais ceļš. 2010.gadā sākta, 2011. un 2013.gadā turpināta dārza centrālās daļas – amfiteātra – būvniecība. 2012.gadā tapusi Skatu terase un sākts bruģēt Ābeļu alejas ceļš. 2014.gadā plānots labiekārtot Likteņdārza apmeklētāju auto stāvvietu.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply