Daļa “Swedbank” iemaksas bankomātu pieņems latus arī pēc 14.janvāra

14.janvāris ir pēdējā diena, kad Latvijā turpinās lata un eiro vienlaicīgās apgrozības periods. Taču vairāki Swedbank naudas iemaksas bankomāti vēl pieņems latu banknotes arī pēc 14.janvāra. Tā tiks nodrošināta ērtāka pāreju uz eiro tiem iedzīvotājiem, kuri vēl nav paguvuši veikt naudas nomaiņu.

Swedbank dati rāda, ka šobrīd jau 70% no visām naudas iemaksām bankomātos notiek eiro. Ņemot vērā, ka arvien pieaug vajadzība pēc eiro iemaksas bankomātos, liela daļa Swedbank naudas iemaksas bankomātu jau ir pielāgoti eiro iemaksai.

Informācija par to, kuros Swedbank bankomātos var jau iemaksāt eiro un kuros latus, ir izvietota uz pašiem bankomātiem, kā arī atrodama mājas lapā, sadaļā “Kontakti” – tie apzīmēti attiecīgi ar € un LVL simboliem.

Pirmo divu nedēļu laikā pēc eiro ieviešanas Swedbank naudas iemaksas bankomātos, kas pieņem latus, veikti 82 000 iemaksas darījumi.

Swedbank atgādina, ka latus (gan banknotes, gan monētas) pret eiro pēc valsts nemainīgā fiksētā kursa neierobežotu laiku varēs mainīt Latvijas Bankas filiālēs. Līdz 30.jūnijam to var izdarīt komercbankās un līdz 31.martam – 302 Latvijas Pasta filiālēs vietās, kur nav banku filiāļu.

Kategorija: Finanses
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply