Vai var izdzīvot par 40 santīmiem dienā?

Šī gada pirmajos sešos mēnešos Ziedot.lv un veikalu tīkla „Maxima” labdarības projekta ietvaros „Laimīgai Latvijai” saziedoti 144 760,79 lati, un šī summa saskaņā ar Ziedot.lv aplēsēm devusi iespēju palīdzēt vairāk nekā 3100 ģimenēm. Ar projektā saziedotajiem līdzekļiem tiek palīdzēts tām ģimenēm, kurām dažādu apstākļu dēļ ir grūtības ar pašu elementārāko vajadzību nodrošināšanu – ēdienu, medikamentiem, higiēnas precēm, pajumti vai bērnu aprūpi. Palīdzēts pat tādām daudzbērnu ģimenēm, kur septiņu cilvēku saimē katram ģimenes loceklim nākas izdzīvot vien ar 40 santīmiem dienā.

No pusgada laikā labdarības projektam saziedotajiem 144 760,79 latiem, veicot internetbankas pārskaitījumus portālā Ziedot.lv, savākts lielākais līdzekļu apjoms – 91 906,10 lati. Tikmēr ziedojumu kastītēs pie „Maxima” veikalu kasēm iedzīvotāji Latvijas ģimeņu atbalstam saziedojuši otru lielāko summu jeb 43 388,69 latus. Savukārt, izmantojot labdarības projekta ziedojumu tālruni, saziedoti 9 466 lati. Tāpat ģimenēm sniegts praktisks atbalsts, izmantojot „Maxima” pārtikas un sadzīves preču pakas.

„Praktiskā palīdzība, sarūpētās pārtikas un sadzīves preču pakas ir neizsakāmi vērtīgs atbalsts. Piemēram, vēl nesen no „Maxima” ziedojuma nosūtījām bagātīgu pārtikas un saimniecības preču paku uz Kabili, kur piecu bērnu ģimene nedēļā spiesta iztikt ar 20 latiem. Dienā sanāk tikai divi lati un 80 santīmi uz visu ģimeni jeb 40 santīmu vienam ģimenes loceklim. Vai par šādu summu var pabarot ģimeni? Tāpēc tieši praktiskā palīdzība ir ārkārtīgi svarīga, kas sniedz tūlītēju atbalstu ikdienas grūtību pārvarēšanā,” skaidro Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Palīdzība gan cilvēkiem, gan četrkājainajiem draugiem

Šajā pusgadā finansiālu atbalstu 83 099,16 latu apmērā saņēmušas 154 ģimenes. Tām iegādātas dažādas noderīgas lietas, piemēram, saimniecības preces, tehnika, finansēti neatliekami darbi vai preču iegāde pēc ugunsgrēkiem, apmaksāti medikamenti vai operācijas, kuras nenodrošina valsts u.c.

Lielveikalu tīkls „Maxima” sniedzis atbalstu neskaitāmām ģimenēm, sarūpējot pārtikas un sadzīves preču pakas, ko varēja satilpināt 73 kravas paletēs. Visa rūpīgi sagatavotā pārtika tika nodota ar 41 Ziedot.lv sadarbības organizācijas palīdzību 1913 ģimenēm visā Latvijā. Tāpat šogad aizvadītajos Līgo svētkos „Maxima” Latvijas trūcīgajām ģimenēm dāvināja 500 pārtikas komplektus ar „Meistara markas” cepamgaļu un sieru svētku galdam.

Savukārt konsultāciju veidā Ziedot.lv ir sniedzis atbalstu 600 ģimenēm. Kopumā Ziedot.lv lēš, ka pusgada laikā ir izdevies palīdzēt vairāk nekā 3100 ģimenēm. Taču palīdzība šogad sniegta ne tikai cilvēkiem, bet arī četrkājainajiem draugiem – piecas dzīvnieku patversmes saņēma dažādas preces, lai nodrošinātu ikdienas palīdzību 326 kaķiem un 475 suņiem.

Lai arī turpmāk iesaistītos palīdzības sniegšanā un dāvātu līdzekļus līdzcilvēku atbalstam projektā “Laimīgai Latvijai”, ikviens ir aicināts izvēlēties sev ērtāko labdarības veidu:
• ziedojot ar internetbankas palīdzību Ziedot.lv mājas lapā www.ziedot.lv”;
• zvanot uz ziedojumu tālruni 900 67 009 (maksa par zvanu – 1 lats);
• ziedojot 684 ziedojumu kastītēs veikalu tīklā „Maxima” visā Latvijā.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply