Izstāde „Tulpes uzziedējušas!”

Foto – LDM arhīvs

Foto – LDM arhīvs

Latvijas Dabas muzejā no 22. līdz 26. maijam notiks izstāde „Tulpes uzziedējušas!”, kas organizēta sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību.

Šogad laika apstākļu dēļ tulpju izstāde norisinās nedaudz vēlāk kā ierasts. Aizkavējies pavasaris un straujais karstums tulpēm tikai tagad licis ļoti aktīvi uzziedēt.

Neskatoties uz dabas kaprīzēm, Latvijas Dabas muzejā savus skaistos, krāsām bagātos ziedus izrādīs audzētāji J.Dukaļskis (audzētava Jaunakeri), J.Salens (z/s Lielčikstes), G.Lācis (z/s Dzintarlāči), Ē.Paupers un selekcionāri N.Nagaine un J.Švarcs (z/s Melnalkšņi). Izstādē piedalīsies un apmeklētājus pārsteigs arī viens no ievērojamākajiem pavasara ziedu pētniekiem un selekcionāriem J.Rukšāns.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt jaunāko audzētāju veikumu, bet arī iegādāties aktuālos tulpju, narcišu un citu sīpolpuķu katalogus, veikt pasūtījumus rudenim un katru dienu saņemt Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības speciālistu konsultācijas.

Tulpes ir viegli audzēt, tāpēc tās ir tik populāras piemājas dārzos. Tās mēdz būt agras, vidējas un vēlu ziedošas, pēc izskata ļoti dažādas un spilgtas – baltā, dzeltenā, rozā, sarkanā, melnā, violetā, oranžā krāsā, kā arī divos vai vēl vairāk toņos. Šāda dažādība puķudobju veidošanu padara par patiesi radošu pasākumu, turklāt tulpes ir arī lieliski grieztie ziedi, kuri vāzē var saglabāties pat nedēļu ilgi, ja ūdenim pievieno nedaudz cukuru. Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, izstādē varēs aplūkot arī vēlu ziedošo narcišu šķirnes.

Izstādes atklāšana notiks 22. maijā plkst. 13:00
Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:
T. – no 13.00 līdz 17.00
C. – no 10:00 līdz 19:00
P., S., Sv. – no 10:00 līdz 17:00

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

Kategorija: Kultūra
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply