Jau ceturto gadu pēc kārtas valsts galvotos studiju un studējošā kredītus izsniegs SEB banka

SEB_7962_Studenti_smallŠodien, 30. janvārī, SEB banka tika atzīta par uzvarētāju Finanšu ministrijas rīkotajā izsolē par tiesībām 2013. gadā izsniegt studiju un studējošā kredītus ar valsts vārdā sniegto galvojumu. Kopējais finansēšanas apjoms, ko SEB banka šogad piešķirs kā studiju vai studējošā kredītus, ir 28,7 miljoni latu.

SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere: „Pēdējo gadu laikā, sadarbojoties gan ar Studiju un zinātnes administrāciju, gan ar augstskolām, esam ieguvuši neatsveramu pieredzi, kas mums ļauj kredītu izsniegšanu studentiem nodrošināt vēl ātrāk un ērtāk. Tā ar 2013. gadu pēc pieteikuma iesniegšanas bankā, studenti jau divu nedēļu laikā saņems sev nepieciešamo aizdevumu līdzšinējo 6 nedēļu vietā. Mūsu pieredze liecina, ka jauniešiem ir svarīga ne vien zema procentu likme, bet arī labvēlīgi atmaksas nosacījumi – mēs redzam, ka jaunieši augstu novērtē iespēju nemaksāt procentu maksājumus studiju laikā un gadu pēc studiju pabeigšanas, lai šajā laikā pabeigtu studijas un atrastu sev piemērotu darbu.”

Uzvara Finanšu ministrijas rīkotajā izsolē paredz, ka SEB bankai kā vienīgajai bankai ir tiesības izsniegt studiju un studējošo kredītus visu Latvijas augstskolu studējošajiem par kopējo summu:

– studiju kredīti ar valsts vārdā sniegtu galvojumu 28 102 429,70 eiro apmērā, kas saskaņā ar Latvijas Bankas noteikto valūtas maiņas kursu ir ekvivalents 19 750 000 latu (procentu likme kredītiem latos – sešu mēnešu RIGIBOR plus 1.00%; procentu likme kredītiem eiro valūtā – sešu mēnešu EURIBOR plus 1,90%);

– studējošo kredīti ar valsts vārdā sniegtu galvojumu 12 773 831,68 eiro apmērā, kas saskaņā ar Latvijas Bankas noteikto valūtas maiņas kursu ir ekvivalents 8 977 500 latu (procentu likme – sešu mēnešu RIGIBOR plus 1.00%; procentu likme kredītiem eiro valūtā – sešu mēnešu EURIBOR plus 1,90 %).

Arī 2012. gadā SEB banka bija vienīgā banka Latvijā, kura izsniedza valsts galvotos studiju un studējošo kredītus. Kopumā 2012. gada laikā studentiem tika piešķirti 3505 kredīti 8,8 miljonu latu apmērā, no kuriem 75% bija studiju kredīti, kas paredzēti studiju maksas segšanai, bet 25% studentu bija izvēlējušies studējošā kredītus ikdienas tēriņiem. 67% studējošo kredītus izvēlējās saņemt latos, bet 33% – eiro valūtā. SEB banka kopā iepriekšējos gados izsniegusi jau 15 904 studiju un 6 104 studējošo kredītus ar valsts galvojumu. Vidējā aizdevuma summa studiju kredītam ir 1 494,06 lati

Kategorija: Bizness, Izglītība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply