Noslēdzies publiskais iepirkums par sabiedriskās domas aptaujām eiro ieviešanas jautājumos

Šodien, 14. janvārī, Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) ir publicējis Finanšu ministrijas (FM) izsludinātā publiskā iepirkuma rezultātus par sabiedriskās domas aptaujām eiro ieviešanas jautājumos. Atklātā konkursā par tiesībām rīkot sabiedriskās domas aptaujas par iedzīvotāju informētību eiro ieviešanas jautājumos ir uzvarējusi SIA „Factum”, kas ir piedāvājusi zemāko cenu.

Kopējā līgumcena ir 24 600 latu, kas paredz divus pētījumu posmus – sākotnējo kvalitatīvo pētījumu daļu un priekšizpēti, kā arī tai sekojošu monitorpētījumu daļu, kuras ietvaros tiks veiktas deviņas sabiedriskās domas aptaujas. Sabiedriskās domas aptaujas tiks veiktas saskaņā ar Latvijas Nacionālo eiro ieviešanas plānu, kas paredz eiro ieviešanas projekta ietvaros regulāri sekot līdzi sabiedrības domai.

Sabiedriskās domas pētījumi tiks noslēgti jau pēc eiro ieviešanas, parādot sabiedriskās domas izmaiņas visā vienotās valūtas ieviešanas gaitā un uzreiz pēc tās.

Eiropas Savienības vienoto valūtu – eiro – Latvijā paredzēts ieviest 2014. gada 1. janvārī. 2012. gada nogalē veiktie socioloģiskie pētījumi liecina, ka aptuveni trešdaļa sabiedrības pilnībā atbalsta vienotās valūtas ieviešanu, turklāt pozitīvais noskaņojums uzrāda nelielu pieauguma tendenci.

Kategorija: Ekonomika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply