Labdarībai pircēji veikalos visdāsnāk ziedojuši decembrī

Pirmssvētku laiku un gada nogali arvien mēdz dēvēt par laiku, kas liek aizdomāties par grūtībās nonākušajiem un aicina palīdzēt līdzcilvēkiem. Pērnā gada nogalē lielāku cilvēku atsaucību nekā citos mēnešos novēroja arī veikalu tīklā „Maxima” – visā Latvijā Ziedot.lv labdarības projektam „Laimīgai Latvijai” ziedojumu kastītēs pie veikalu kasēm novembrī un decembrī cilvēki ir saziedojuši 15 671 latu, kas ir nozīmīga palīdzība grūtībās nonākušajiem. Ja vidēji mēnesī ar ziedojumu kastīšu palīdzību tiek savākti apmēram 4 500 latu, tad novembrī un decembrī „Maxima” pircēji līdzcilvēkiem ziedojuši teju divas reizes dāsnāk. Visaktīvākie ziedotāji bijuši Rīgā, Jelgavā, Liepājā un Daugavpilī.

Vislielāko atbalstu labdarības projektam „Laimīgai Latvijai” snieguši ziedotāji Vidzemē, kuri gada nogalē veikalos saziedojuši teju 9 000 latu. Liela ziedotāju aktivitāte bijusi arī Zemgalē, kur savākti 2 544 lati, Kurzemē, kur labdarības projektam „Laimīgai Latvijai” ziedoti 2 404 lati, un Latgalē – 1 768 lati. „Maxima” pircēji lielākās summas labdarībai ziedojuši tieši Rīgā, kur kopumā veikalos savākti 5 903 lati.

Līdz ar augsto ziedotāju aktivitāti Latvijas reģionos izcēlušās arī vairākas pilsētas, piemēram, Jelgavā saziedoti 2 189 lati, Liepājā – 1 066 lati un Daugavpilī – 647 lati. Tāpat aktīvi labdarības projektā „Laimīgai Latvijai” iesaistījušies Ogres, Tukuma, Valmieras, Rēzeknes, Ventspils, Saldus, Limbažu un Talsu pilsētu iedzīvotāji, kur katrā pilsētā ziedojumu summa pārsniedz vismaz divus simtus latu.

„Par gada nogales un pirmssvētku laika ziedojumiem kastītēs pie „Maxima” veikalu kasēm esam patīkami pārsteigti un reizē gandarīti – tieši šajā laikā līdzcilvēkos varam rast vislielāko sirsnību un līdzcietību. Visu grūtībās nonākušo ģimeņu vārdā varam vien teikt lielu paldies – esam pateicīgi par iedzīvotāju lielo atsaucību! Pat gadu iepriekš mums neizdevās sasniegt tik labus rezultātus, kas nozīmē, ka arvien novērtējam mūsu ilggadējo partneru nozīmi, veiksmīgi realizējot labdarības projektus un arī „Laimīgai Latvijai”. Tāpēc, lai pagarinātu šo svētku atmosfēru un sniegtu atbalstu sociāli mazaizsargātajiem ļaudīm, kopā ar „Maxima” „Laimīgai Latvijai” ietvaros esam izveidojuši akciju, kurā, iegādājoties grūtībās nonākušo Latvijas iedzīvotāju adījumus, ir iespēja ziedot līdzekļus, lai padarītu vieglāku katra akcijas adītāja ikdienu,” skaidro Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Lai sniegtu atbalstu grūtībās nonākušajiem, kopš decembra nogales veikalu tīkls „Maxima” un Ziedot.lv „Laimīgai Latvijai” ietvaros ir izveidojuši īpašu akciju. Tajā iedzīvotāji ir aicināti iegādāties sociāli mazaizsargāto Latvijas ģimeņu pašgatavotus cimdus, zeķes, šalles, kā arī apadītas krūzītes un citas ar mīlestību gatavotas lietas, un ikviens var novērtēt adītāju sagatavotos ietērpus visām ziedojumu kastītēm pie „Maxima” veikalu kasēm. Pašlaik pie saviem adījumiem darbojas astoņi adītāji no dažādām Latvijas pilsētām, piemēram, trīs pirmspensijas vecuma kundzes no Jelgavas, māmiņa bezdarbniece no Ķeguma novada, kā arī vecmāmiņa no Gulbenes, kura rūpējas par savu sasirgušo mazmeitiņu. Plānots, ka adījumus lielākajos „Maxima” veikalos pret ziedojumiem varēs iegādāties visu janvāri.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply