Deviņos mēnešos pārbaudīti 3578 mikroautobusi, sodos iekasēti 28 tūkstoši latu

Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienests šī gada deviņos mēnešos veicis pārbaudes 3578 mikroautobusos un saskaņā ar pārvadājumu līgumu piemērojis līgumsodus 413 gadījumos, bet administratīvi sodījis 624 mikroautobusu vadītājus.

Kopumā kontroles dienests par administratīvajiem pārkāpumiem šī gada deviņos mēnešos iekasējis 7493 latus, savukārt par pārvadājuma līguma nosacījumu nepildīšanu pārvadātājiem izrakstījis līgumsodus 28 340 latu apmērā.

Satiksmes departamenta Kontroles dienests pastiprināti kontrolē tos pārvadātājus, par kuru apkalpotajiem mikroautobusiem tiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības. Visbiežāk sūdzības ir par pieļaujamā pasažieru skaita pārsniegšanu, biļešu neizsniegšanu, saskaņotā maršruta neievērošanu un mikroautobusu vadītāju netikumu smēķēt vadot transportlīdzekli.

Saskaņā ar Kontroles dienesta datiem, šogad par pieļaujamā pasažieru skaita pārsniegšanu sodīti 184 mikroautobusu vadītāji, par biļešu neizsniegšanu 90 mikroautobusu vadītāji, par saskaņotā maršruta neievērošanu 40 mikroautobusu vadītāji, bet par smēķēšanu pie stūres 58 mikroautobusu vadītāji.

Par šādiem pārkāpumiem, saskaņā ar pārvadājumu līgumu, var tikt piemērots līgumsods 40 latu apmērā par pirmo pārkāpumu mēnesī, un 100 latu apmērā par katru nākamo pārkāpumu mēnesī.

Satiksmes departaments aicina pasažierus informēt par konstatētajiem pārkāpumiem, pēc iespējas precīzi norādot mikroautobusa maršruta numuru, vadītāja vārdu un uzvārdu, rakstot sūdzību Kontroles dienestam vai zvanot Satiksmes vadības centram pa bezmaksas tālruni 80003600. Ņemot vērā saņemtās sūdzības, Kontroles dienests norādītajos maršruta taksometros veiks pastiprinātu kontroli.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply