Alberts Jodis: Inovācijas mums pieejamas ik uz soļa, svarīgi tās attīstīt

Atsaucoties uz pausto viedokli portālā Diena.lv par to, ka Latvijā neizdodas realizēt labus, lielus, inovāciju projektus un jābeidz par tiem sapņot, Latvijas Izgudrojumu un inovāciju centra “Latvia Invent” izveides iniciators Alberts Jodis norāda uz galveno – pašu uzņēmumu spēju un vēlmi ieraudzīt iespējas un inovācijas, kas pieejamas visapkārt.

Andrejs Panteļējevs rakstā “Jābeidz sapņot par Latvijas Nokia, jo mums tādi projekti vienkārši nesanāk” (http://ejuz.lv/nkiu6) norāda: “Mēs varam lepoties ar to, ka mums ir Ginesa grāmatas cienīgs rekords – spēja sapurgāt it kā sākotnēji labi iecerētus projektus.”

Lai arī ir gadījumi, kas apliecina līdzīgus uzskatus, tomēr nevajadzētu samierināties ar šādu nostāju.

“Uz inovācijām jāskatās no tāda aspekta, ka tie nav nekādi brīnumi, kas jāliek goda vietā un visiem jāapbrīno. Tās ir idejas un iespējas, kas atrodas mums visapkārt.

Kā piemēru var minēt ātro kredītu tirgu, kurā valda spraiga konkurence un tirgus ir piesātināts. Galvenais spēlētājs ar lielāko tirgus daļu šobrīd ir SMSCredit, taču tas netraucē ienākt arvien jauniem uzņēmumiem. Pēdējā laikā ar jaunām idejām un piedāvājumiem pamanāms kļuvis finanšu uzņēmums “Nordic Finance”. Pēdējais risinājums bija šodien – Ātrais.lv: Trīs Laimīgās dienas, kad iespējams saņemt kredītu bez komisijas maksas un procentiem. Lai arī pirmajā brīdī šķiet, ka šis piedāvājums ne ar ko neatšķiras no citiem, tā ir jauna pieeja kredītu izsniegšanā. Viena šāda ideja, kurai seko atkal nākamā un nākama un drīz vien tirgus situācija sāk mainīties par labu uzņēmumam, kas pamana, izdomā un nāk klajā ar inovatīvām idejām sava piedāvājuma pasniegšanā.

Un tā tas notiek jebkurā biznesā. Tas ir arī galvenais iemesls, kādēļ veidojam šo Izgudrojumu un inovāciju centru – lai palīdzētu uzņēmumiem, pirmkārt, izstrādāt šīs idejas un, otrkārt, izvērtēt jau esošās idejas, to perspektīvu, pavērst tās vajadzīgajā gultnē un, treškārt, šos risinājumus integrēt uzņēmuma darbībā,” atzīmē Alberts Jodis.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply