Pasaulē atpazīstami eksperti prognozēs Latvijas attīstību

Ceturtdien, 18.oktobrī, Dailes teātra telpās notiks Lattelecom 7.starptautiskā konference „Ko dāvināt Latvijai simtgadē?”, kuru atklās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un paneļdiskusijā piedalīsies arī Rīgas mērs Nils Ušakovs un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Konferences ietvaros pasaulē atpazīstami eksperti dalīsies pieredzē un prognozēs par Latvijas nākotnes perspektīvām, konkurētspējas palielināšanu, izglītības un elastīga darbaspēka izšķirošo nozīmi, kā arī pilsētvides attīstību.

Konferences runātāju vidū ir pasaulē plaši pazīstams futurologs un biznesa lektors Džeimss Bellīni (James Bellini), kurš esošo lietu kārtību analizē nākotnes perspektīvā – kas mūs sagaida 2025.gadā? Starptautiskie mediji Dž.Bellīni dēvē par nākotnes prognozētāju, arī Rīgā viņš prognozēs Latvijas nākotnes perspektīvas lielo pārmaiņu laikā.

Savukārt bijušais Londonas mērs (laika posmā no 2000. – 2008.gadam) Kens Livingstons (Ken Livingstone), kurš lielā mērā ietekmējis Londonas kultūrvides attīstību un spējis nodrošināt labākus dzīves apstākļus Londonas iedzīvotājiem, runās par pilsētvidi un kultūru nākamajos 100 gados. Eksmērs uzsver, ka atvērtība – spēja pieņemt visu jauno – bijis noteicošais faktors Londonas ekonomiskajai izaugsmei. Konferences laikā plānots prognozēt, vai arī Latvijas sabiedrība ir atvērta pārmaiņām.

Īru vadošais ekonomikas jautājumu komentētājs Marks Kolmans (Marc Coleman) iezīmēs biznesa un valsts sadarbības nozīmi, balstoties uz Īrijas un Latvijas pieredzi, vēsturi, izaicinājumiem un iespējām. Īrijas gadījumā Kolmana ekspertīze būtiski ietekmējusi ekonomikas politikas virzību, tostarp nodokļu un sociālās partnerības jomā.

Par dažādu paaudžu nākotnes darbaspēka jautājumiem uzstāsies vecuma grupu intelektuālā potenciāla izpētes eksperte Tamāra Ēriksone (Tamara Erickson), kura vairākkārt iekļauta pasaules biznesa guru topā Thinkers 50 un saņēmusi starptautiskus apbalvojumus par publikācijām darba tirgus jomā.

Savukārt īru izcelsmes izglītības sistēmu reformu eksperts Ričards Gervers (Richard Gerver) analizēs nākotnē nepieciešamās prasmes un iemaņas, kas būs noteicošais faktors jaunās paaudzes sekmīgai sagatavošanai darba tirgum.

Pulksten 16:00 paneļdiskusijā ar vieslektoriem par Latvijas tuvākajiem un nākotnes soļiem vienotas stratēģijas veidošanā diskutēs Latvijas lēmumu veidotāji un pieņēmēji – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply