Uzņēmumu apvienība: Uzņēmējdarbības attīstība Latvijā joprojām ir atkarīga no pieejamā atbalsta

Lai arī Latvijas ekonomiskā situācija stabilizējas, uzņēmumi joprojām aktīvi meklē un izmanto atbalsta iespējas biznesa attīstībai, atzīstot, ka dažādu fondu un institūciju atbalsta pieejamība joprojām lielā mēra nosaka uzņēmuma iespējas attīstīties un uzvarēt konkurences cīņā gan vietējā, gan eksporta tirgos.

“Uzņēmējdarbības vide joprojām atkopjas no ekonomiskās krīzes. Lai arī manāmi uzlabojumi, daudzi uzņēmumi ir pietiekoši piesardzīgi ar lielu līdzekļu ieguldīšanu tirgus izpētes, mārketinga, personāla apmācību vai citās jomās, kas mūsdienu pasaulē noteikti nedrīkst stagnēt, ja uzņēmums vēlas sekot līdzi laikam un attīstīties. Šo iemeslu dēļ biznesa kompānijas aktīvi seko līdzi dažādiem fondu projektiem un programmām, kas piedāvā sniegt atbalstu noteiktu mērķu īstenošanai. Tie, kas piesakās un atbalstu saņem uzreiz iegūst arī konkurētspējas priekšrocības,” atzīme uzņēmumu apvienības “Latvijas uzņēmējdarbības Attīstības centrs” (LUAC) pārstāvis Kaspars Vītoliņš.

Atbalsta formas uzņēmējdarbības izaugsmes veicināšanai pieejamas dažādas, sākot ar konsultāciju sniegšanu un iespējām uzņēmējiem piedalīties dažādu valstu vizītēs, tādējādi dibinot kontaktus un pašiem meklējot sadarbības partnerus, beidzot ar konkrētu pakalpojumu klāsta nodrošināšanu uzņēmumiem ar ievērojamām atlaidēm, kā arī finansējuma piešķiršanu noteiktu projektu īstenošanai.

Visbiežāk uzņēmumi, kas jau līdzdarbojušies kādā no atbalsta programmām, turpina izmantot iespējas un pretendēt uz līdzfinansējumu vai bezmaksas konsultācijām vairākkārt. Tas vēlreiz apliecina, ka liela mēra finansējuma un atbalsta pieejamība ir atkarīga no paša uzņēmuma aktivitates un izrādītas iniciatīvas, kā arī sekošanas līdz jaunumiem, piedāvājumiem un iespējām. “Atbalsta programmas ietvaros jau realizējam plašas un efektīvas mārketinga un reklāmas aktivitātes, kas nāca tieši laika un jaunu produktu ieviešanu tirgū un liela mēra ļāva mums ietaupīt un vēl nopelnīt. Tagad domājam arī par darbinieku izglītošanu un vēlamies pretendēt uz līdzfinansējumu arī šajā jomā. Domāju, ka šis brīdis, kad līdzīgas atbalsta programmas uzņēmumiem ir pieejamas, līdz ar ekonomisko attīstību beigsies. Un ieguvēji būs tie, kas nepalaidīs garām iespēju,” norāda finanšu kompānijas “Nordic Finance” rīkotājdirektore Maija Miesniece.

LUAC apkopojis šobrīd pieejamās biznesa atbalsta programmas, kas pieejamas personāla apmācības, tirgus izpētes, mārketinga un pārdošanas veicināšanas, ka arī biznesa stratēģijas vadības un inovāciju vadības jomās. LUAC iesaka sekot līdzi to realizācijas termiņiem, nenokavējot pieteikšanos. Tā piemēram, līdz 10. oktobrim atvērta pieteikšanās biznesa astoņu mēnešu apmācību programmai, kuras ietvaros uzņēmumu darbiniekiem būs iespēja apmeklēt vairāk nekā 20 dažādus biznesa, mārketinga, pārdošanas, finanšu u.c. seminārus maksājot tikai LVL 245 par vienu darbinieku, kas pieteikts programmai vai LVL 345 par apmācību programmas vietu (seminārus var apmeklēt katru reizi cits darbinieks). Vairāk informācijas – info@biznesaakademija.lv.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply