IZZI izbūvējis modernāko TV tīklu Rīgā

Telekomunikāciju operators IZZI pabeidzis šī gada vērienīgāko modernizācijas projektu, izbūvējot šobrīd modernāko televīzijas galvasstaciju Rīgā. Projekta kopējās investīcijas pārsniedz divus miljonus eiro.

Moderni TV pakalpojumi

„Uzskats, ka cilvēki vairs neskatās televīziju, ir tikai mīts. Par to liecina mūsu aptauja, kur 96% respondentu atzinās, ka skatās televizoru, turklāt 66% no tiem ir divi, trīs un pat vairāk televizoru uz vienu mājsaimniecību. Vēl vairāk – TV kanālu reitingu statistika liecina, ka televīzija bija un paliek spēcīgākais informācijas avots,” skaidro Sandra Kraujiņa, IZZI valdes locekle. „Šī iemesla dēļ šogad primārais mērķis bija attīstīt televīzijas pakalpojumus. Jaunas televīzijas galvasstacijas izbūve Rīgā ir šī gada nozīmīgākais modernizācijas projekts, un ar gandarījumu varam atzīt, ka nospraustais mērķis ir sasniegts.”

Jaunā galvasstacija nodrošina ne vien digitālās un IP televīzijas pakalpojumus, bet arī sniedz digitālās televīzijas pakalpojumus jaunā kvalitāte Rīgā, Rēzeknē, Ādažos un Ludzā. Tā ir pilnībā integrēta kopējā sistēmā, tādējādi IZZI ir vienīgais operators Latvijā, kam ir pilna dublēšanas (back-up) sistēma visiem televīzijas kanāliem. Piemēram, ja kāds kanāls tehnisku iemeslu dēļ pazūd no jaunās galvasstacijas, tas automātiski tiek pārraidīts no otras galvasstacijas Ieriķu ielā un otrādi. Tādējādi tehnisko problēmu risināšanas laiks tiek samazināts līdz minimumam, savukārt klienti neizjutīs nekāds neērtības.

Jaunās, modernās iekārtas nodrošina arī ne vien teicamu signāla kvalitāti – stabilu signāla uztveršanu no pavadoņiem un retranslēšanu tīklā, bet tās arī ir aprīkotas ar pilnu monitoringa sistēmu un iespēju veikt attālinātu kanālu vadību. Tāds signāls, kāds tiek saņemts no pavadoņa, tiek piegādāts arī līdz klientiem. Tas ir īpaši būtiski HD kanālu gadījumā, kur signāla kvalitāte nozīmē arī teicamu attēla kvalitāti, un jebkura kanāla kompresija var radīt nevajadzīgus traucējumus. Jaunās iekārtas ļāvušas uzņēmumam arī būtiski vairot piedāvāto kanālu skaitu. Jau šobrīd nodrošinām plašāko HD kanālu klāstu Latvijā – 20 HD kanāli, kā arī 3D televīziju.

Kā liecina uzņēmuma tirgus aplēses, tad digitālo TV Latvijā skatās teju 70% iedzīvotāju, kaut arī pirms četriem gadiem to īpatsvars sasniedza labi ja 10%. „Tirgus aug ļoti strauji un, mūsuprāt, tas ir tikai laika jautājums, līdz digitālā televīzija būs ikvienā mājoklī. Pieprasījums pēc digitālās televīzijas tirgū aug, un tas bija galvenais iemesls, kādēļ investējām jaunas, modernas galvasstacijas izveidē. Jau šobrīd vairāk nekā 3000 IZZI klientu Rīgā, kuri līdz šim izmantoja IZZI analogo televīziju, ir pārslēgti uz jauno digitālo televīziju, ko nodrošina jaunā galvasstacija, turklāt bez jebkādiem papildu izdevumiem un nemainot līdzšinējo abonēšanas maksu,” norāda S. Kraujiņa, uzsverot, ka parastā jeb analogā kabeļtelevīzija sevi ir izsmēlusi, un paredzams, ka, attīstoties televizoru tehnoloģijām, tā turpinās pildīt tikai sociālā pakalpojuma funkciju, proti, ar pārdesmit kanālu starpniecību nodrošinās informācijas apriti un izklaidi vecāka gadagājuma auditorijai. Pakalpojumu sniedzējiem, kas savu darbību plāno ilgtermiņā, ir aktīvi jāsāk domāt par televīzijas pakalpojumu modernizāciju un jāinvestē tehnoloģijās, lai saviem klientiem varētu nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošus pakalpojumus.

„Vēl arvien tirgū strādā liels skaits operatoru, kuru tīkli ir morāli novecojuši un nespēj nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošus televīzijas pakalpojumus. Līdzīga situācija ir arī ar uzņēmumiem, kas savu darbību sākuši kā interneta pakalpojumu sniedzēji, izbūvējot pieņemamus datu pārraides tīklus, un ar laiku paplašinājuši pakalpojumu klāstu ar televīziju. Diemžēl šie operatori nevēlas ieguldīt līdzekļus mūsdienu prasībām atbilstošu tehnoloģiju nodrošināšanā saviem klientiem un piedāvā vien parasto analogo televīziju bez jebkādām papildu funkcijām. Tomēr tajā pašā laikā tie pamanās iekasēt abonēšanas maksu par analogo televīziju, kas pielīdzināma maksai par digitālo televīziju ar interaktīvām funkcijām. Lai lauztu pastāvošo praksi tirgū, digitālo televīziju piedāvājam par analogās televīzijas cenu,” uzsver Sandra Kraujiņa.

Noslēdzas jauna optiskā tīkla izbūve

Paralēli televīzijas pakalpojumu modernizācijas darbiem šogad turpinājās 2011. gadā uzsāktā jauna optiskā tīkla būvniecība. Uz šo brīdi paveikti vairāk nekā 90% iecerēto darbu, un kopumā ātrgaitas optisko internetu, digitālo televīziju un telefonijas pakalpojumus IZZI piedāvās 170 000 mājsaimniecību. Jaunā tīkla būvniecība, ko uzņēmums bija iecerējis veikt līdz gada beigām, Rīgā noslēgsies jau oktobrī. Turpmākos mēnešus IZZI lielāko uzmanību vērsīs uz jaunu pakalpojumu attīstību un optiskā tīkla izbūvi reģionos.

„Tādējādi būsim paveikuši pilnīgu uzņēmuma modernizāciju, klientiem piedāvājot ne vien mūsdienīgus televīzijas, bet arī ātrus un kvalitatīvus interneta pakalpojumus,” uzņēmuma stratēģiju skaidro S. Kraujiņa, piebilstot, ka modernizācijas projekti ļaus uzņēmumam gan veiksmīgi konkurēt telekomunikāciju tirgū, gan arī palielināt tirgus daļu.

Jau ziņots, ka 2011. gada sākumā IZZI investori pieņēma stratēģiski nozīmīgu un ambiciozu lēmumu – ieguldot 10 miljonus eiro, izbūvēt modernāko optisko tīklu Rīgā. Ņemot vērā pieprasījumu pēc telekomunikāciju pakalpojumiem jaunā tīkla zonās Rīgā, līdzvērtīgs projekts tiek realizēts arī Rēzeknē, Ludzā un Ādažos.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply