Pētījums: 29% Latvijas iedzīvotāju ceļojumiem veic uzkrājumus ilgākā laika periodā

Gandrīz trešdaļa jeb 29% aptaujāto respondentu atzinuši, ka, plānojot savus ceļojumus, veic uzkrājumus ilgākā laika periodā, liecina Baltijas vadošā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express veiktais pētījums. Katrs piektais aptaujas dalībnieks ir atzinis, ka, dodoties ceļojumos, izmanto ceļojuma laikā pieejamos ikmēneša ienākumus, savukārt 10% Latvijas iedzīvotāju izmanto atvaļinājuma naudu. Diemžēl 32% Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka šobrīd nevar atļauties doties ceļojumos.

„Pētījums atklāj pozitīvu tendenci par ceļošanas ieradumiem – turpat trešdaļa iedzīvotāju savus ceļojumus plāno savlaicīgi, veicot arī finanšu uzkrājumus. Tas ļauj ceļojuma laikā pilnvērtīgāk izbaudīt atpūtu – gan apmeklējot populārākos tūrisma objektus, gan izbaudot kultūras pasākumus vai vietējo virtuvi, ” norāda autobusu kompānijas Lux Express Ziemeļu reģiona pārdošanas vadītāja Vlada Kulmane.

Laikus plānojot ceļojumu, piedzīvojumu kārotāji var izvērtēt izdevīgākos piedāvājumus, tāpēc Lux Express eksperti iesaka ceļojuma plānus sākt „kalt” pat pusgadu pirms ceļojuma. Lai nevajadzētu atteikties no ceļojuma, var izvērtēt iespējas ceļot arī tepat Latvijā vai tuvējās kaimiņvalstīs, kas prasīs ievērojami mazāk resursu.

„Vērtējot pozīcijas, no kurām ceļotāji būtu gatavi atteikties, lai ietaupītu ceļojuma laikā, pirmajās divās vietās ierindota suvenīru iegāde un ēdienreizes kafejnīcās un restorānos, ko atzīmējuši 17% aptaujas dalībnieku. Trešā populārākā atbilde respondentu vidū ir drīzāk hosteļa nevis viesnīcas izvēle, savukārt pēdējās divās pozīcijās ierindojās atteikšanās no apskates objektu apmeklēšana par maksu (9%), kā arī izvēle doties pilsētas apskatē ar kājām, neizmantojot vietējo transportu (8%),” norāda V. Kulmane.

Pētījums veikts, internetā aptaujājot 583 respondentu vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Kategorija: Tūrisms
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply