Sixt TCO: uzņēmēji automašīnas izvēlas racionāli

Latvijas uzņēmēji, izvēloties uzņēmuma transportu, dod priekšroku ekonomiskiem komercauto, liecina Sixt Leasing veiktie TCO jeb auto dzīves cikla izmaksu aprēķini par 2012. gada aprīlī visvairāk pārdotajiem auto. Statistikas dati liecina, ka aprīlī visvairāk pārdotie komercklases auto ir Peugeot Bipper (42) un VW Caddy (15). Salīdzinot Peugeot Bipper un VW Caddy auto dzīves cikla izmaksas, secināts, ka 58 LVL (bez PVN) lielo starpību par labu Peugeot Bipper lielākoties veido ikmēneša līzinga maksājums un degvielas izmaksas, kas VW Caddy ir augstākas.

2012. gada aprīlī visvairāk pārdotās automašīnas vieglā komerctransporta klasē ir Peugeot Bipper (42) un VW Caddy (15); ekonomiskajā klasē – Ford Fiesta (9) un Opel Corsa (11); kompaktklasē – VW Golf (37) un Škoda Octavia (25); vidējā klasē VW Passat (22) un Toyota Avensis (25); apvidus klasē – Škoda Yeti (62) un Dacia Duster (28).

Racionālai auto izvēlei jāņem vērā ne tikai tādi faktori kā auto pārdošanas cena, bet arī tā atpirkuma vērtība, degvielas patēriņš, apdrošināšana, kā arī apkopju un remontdarbu izmaksas. Tādēļ salīdzinot visvairāk pārdoto komercklases automašīnu Peugeot Bipper FT 1,3 Hdi un VW Caddy 1,6d dzīves cikla izmaksas, secināts, ka Peugeot Bipper tās kopumā ir zemākas (par 58 LVL (bez PVN)). Visbūtiskāk to ietekmē automašīnu pārdošanas cena, kura Peugeot Bipper ir par 1679.24 LVL (bez PVN/mēnesī) zemāka nekā VW Caddy. Tas attiecīgi veido mazāku ikmēneša līzinga maksājumu, kas ir par 28.98 LVL (bez PVN/mēnesī) zemāks, salīdzinot ar VW Caddy. Izmaksu starpību par labu Peugeot Bipper veido arī zemākas degvielas izmaksas (par 19.24 LVL (bez PVN/mēnesī) zemākas). Pārējo starpību veido atšķirības apdrošināšanas, uzturēšanas (apkopes un remontdarbi) un nodokļu izmaksās.

2011. gadā visvairāk pārdoto automašīnu Sixt TCO aprēķini ir pieejami www.sixt.lv/tco.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply