Rihards Sakovičs: Meklējot reklāmas aktivitātes ar garantētu efektivitāti, uzņēmumi arvien biežāk iesaistās partnermārketingā

Arvien vairāk uzņēmumi meklē iespējas, kā mārketinga izdevumus padarīt efektīvākus. Par vienu no šādām iespējām, kā būt pārliecināties par ieguldīto līdzekļu atdevi jeb partnermārketingu stāsta uzņēmuma “Innovative E-Business Technologies” partnermārketinga departamenta direktors RIHARDS SAKOVIČS.

Kā vērtējat, cik Latvijas uzņēmumi šobrīd ir aktīvi dažādu jaunas paaudzes mārketinga iespēju, metožu izmantošanā, ieviešanā savā darbā? Kā tas izpaužas?

Interneta mārketings sevī ietver interneta radošo un tehnisko pusi, ieskaitot, dizainu, web pilnveidošanu, reklāmu un pārdošanu. Partnermārketings apkopo visas šīs iepriekš minētās darbības. Šis ir interneta laikmets, tāpēc uzņēmumi savas mājaslapas izmanto kā pārdošanas instrumentu, nevis kā uzņēmuma izkārtni. Šobrīd uzņēmumi vairāk optimizē savas mājaslapas, gan tehniskā, gan satura ziņā, lai meklētājsistēmās uz noteiktiem nozares atslēgvārdiem, attiecīgi parādītos augstākos atlases rezultātos. Interneta mārketingā uzņēmumi nemitīgi meklē jaunus risinājumus, lai sasniegtu labākus rezultātus, bet maksātu mazāk, tas arī ir pašsaprotami.

Nereti, uzņēmumi iegulda lielus finanšu līdzekļus Google Adwords kampaņās, bet nesasniedz vēlamo rezultātu. Tieši partnermārketings atbilst ideālākai reklāmas izmaksu formulai – maksā tikai par reāli piesaistītu klientu, saņem tikai par paveiktu darbu.

Uzņēmumi aktīvi darbojas arī sociālajos tīklos, tādos kā: Draugiem.lv, Facebook.com, Twitter.com, Linkedin.com, Pinterest.com u.c., kuros pārsvarā komunicē ar savu mērķauditoriju, informējot par jaunumiem savā darbībā.

Šobrīd arvien lielāku uzmanību izpelnījies partnermārketings jeb affiliate marketing. Pastāstiet, kas tas ir un ko dod uzņēmumam?

Partnermārketings pēc savas būtības ir ļoti vienkāršs.

Ja Tu piesaisti jaunu klientu manam biznesam, tad es Tev samaksāju par to noteiktu naudas atlīdzību, jeb komisiju. Partnerus jeb reklāmas izvietotājus varam salīdzināt ar tirdzniecības aģentiem vai vērtīgiem biznesa partneriem, kuri iegulda paši savus līdzekļus, reklamējot tavu pakalpojumu vai preci, lai pievilinātu pircējus. Šiem biznesa partneriem ir liela motivācija nopelnīt, tāpēc viņi darīs visu iespējamo, lai iegādātos tieši tavu pakalpojumu vai preci. Pieminēšu arī, ka šī piesaistīšanas metodes ir dažādas un pēc brīvas izvēles, tāpēc tas paver vēl neapgūtas mārketinga iespējas uzņēmumam.

Cik lielā mēra partnermārketings ļauj uzņēmumam ekonomēt līdzekļus? Kā tas tiek realizēts un kādas ir aptuvenās izmaksas/ienākumi?

Šis ir ideālākais veids kā reklāmas izmaksas vienādot ar reāli iegūtu darbību skaitu uzņēmumam, piemēram, izdarītu pirkumu, reģistrāciju, klikšķi, lejuplādētiem failiem, utt.

Partnermārketingā viss ir balstīts uz potenciālo klientu vadīšanu, lai veiktu noteiktu darbību, kādu attiecīgais uzņēmums savā reklāmas kampaņā ir paredzējis.

Izmaksas nav nosakāmas, jo atkarīgas no tā, cik uzņēmums ir gatavs atvēlēt naudas līdzekļus, iegūstot jaunu klientu. Šādu jautājumu uzdodu katram klientam: “Cik lielu naudas atlīdzību piešķirtu, ja piesaistītu jaunu klientu, kurš gatavs pirkt jūsu pakalpojumus vai preces?”

Pēc šī paša principa vadās arī partneri, jo lielāka naudas atlīdzība/ komisija tiek piedāvāta, jo aktīvāk Partneris darbosies, lai piesaistītu klientus.

Partnermārketinga ieguvumi ir ļoti ērti un uzskatāmi apzināmi? Kā uzņēmums var sekot līdzi partneru jeb pārdevēju aktivitātēm, to efektivitātei? Cik liela mērā un cik regulāri uzņēmumam pašam liela mēra jāiesaistās partnermārketinga programmā?

Doaffiliate sistēma ir veidota tā, lai tajā varētu vienkārši un ērti orientēties, kā arī aplūkot visus aktuālos reklāmas kampaņas datus, kas palīdz analizēt reklāmas atdevi. Gan uzņēmumam, gan partnerim ir savs profils mūsu programmā, kurā tas aktīvi var sekot reklāmas kampaņas gaitai. Uzskaitām katru reālo darbību, kura veikta no katras mājaslapas, jo tai ir piešķirts unikāls kods, kas identificē attiecīgo reklāmas partneri, kuram par to tiek izmaksāta komisija.
Sadarbībā ar uzņēmumu sagatavojam reklāmas materiālus, konsultējam par labākiem risinājumiem, lai reklāmas kampaņa būtu veiksmīga un peļņu nesoša. Kā arī konsultējam, apmācām, veidosim seminārus un nodrošinām ar visu nepieciešamo, lai Partneris sekmīgi varētu darboties mūsu sistēmā.

Uzņēmumam ir jānodarbojas ar kvalitatīvu produktu un pakalpojumu ražošanu. Mēs parūpējamies par klientu pieplūdumu.

Kuriem uzņēmumiem Partnermārketings ir piemērotākais, sniedz lielāko atdevi? Kāpēc?

Partnermārketings ir piemērots jebkuram uzņēmumam kas piedāvā preces un pakalpojumus internetā. Tas var būt jebkurš uzņēmums, kurš vēlas palielināt savu produkta noietu un atpazīstamību internetā.

Kā vērtējat partnermārketinga attīstības perspektīvas nākotnē? Vai tas kļūs pieprasītāks un plaši izmantots?

Tas kļūst aizvien pieprasītāks, jo arvien vairāk uzņēmumi vēlas garantētus rezultātus no reklāmas kampaņas ar iepriekš paredzamām izmaksām.

Kā attīstīsies partnermārketinga tīkli, platformas? Kas par to liecina?

Attīstība būs uz specifisku klienta vēlmju apmierināšanu un unikālu risinājumu izstrādāšanu. Esam secinājuši, ka standarta risinājumi nespēj nodrošināt nepieciešamo funkcionalitāti, ko šodien pieprasa klienti, tāpēc nopietnu uzsvaru liekam uz pašu programmētu risinājumu izstrādi, lai spētu to pielāgot katra klienta specifiskajām prasībām un konkrētā biznesa niansēm.

Notiks arvien lielāka automatizācija, lai atvieglotu uzņēmuma darbu. Mēs jau esam spēruši būtiskus soļus šajā virzienā, kā rezultātā spējam nodrošināt, lai uzņēmumam nebūtu nepieciešams manuāli apstiprināt vai noraidīt komisijas. Ja partneri piesaista dienā 50 un vairāk klientu, tad šāda veida automatizācija ir būtisks atvieglojums uzņēmumam.

Ar laiku būs arvien vairāk uzņēmumu, kas būs gatavi maksāt mūža (lifetime) komisijas no katra piesaistītā klienta samaksātā rēķina vai nopirktās preces. Nereti gadās ka partneri piesaistītie klienti ir viņiem personīgi pazīstami, līdz ar to partneri ir ieinteresēti ilgtermiņā motivēt vienreiz piesaistīto klientu arī turpmāk izmantot konkrētā uzņēmuma pakalpojumus.

Paplašināsies darbību veidu klāsts par ko partneri varēs pelnīt komisijas. Tas nebūs tikai par darbībām, ko lietotāji veic norādītāja uzņēmuma mājas lapā, bet arī dažādos sociālajos portālos, piemēram, komisija par ierakstu partnera sociālajā profilā (piemēram, Twitter, Facebok) par kādu no uzņēmuma produktiem.

Un visbeidzot – partmermārketinga tīkli un platformas nākotnē būs parastajiem lietotājiem daudz draudzīgākas un saprotamākas.

Kategorija: Viedokļi
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply