Latvijas jātniekiem stabils sniegums starptautiskās sacensībās Igaunijā

Svētdien, 27.maijā, Igaunijā noslēdzās starptautiskas pirmās kategorijas sacensībās jāšanas sportā „Ruila Spring Tour 2012” (CSI1*). Kopumā sacensībās startēja 169 sportiskie pāri, kuri pārstāvēja sešas valstis – Lietuvu, Latviju, Igauniju, Krieviju, Baltkrieviju un Somiju. No Latvijas sportistiem vispārliecinošāk startēja Kristīne Egle, Maira Leja un Sergejs Klokovs.

Kristīne Egle piecgadīgo zirgu konkurencē izcīnīja godalgas visas trīs sacensību dienas – pirmajā dienā ar Perfect Lady 2.vietu maršrutā divās fāzēs ar šķēršļu augstumu 100 cm, otrajā dienā 2.vietu ar Gold Libery maršrutā divās fāzēs ar šķēršļu augstumu 105 cm, bet trešajā dienā uzvaru ar Perfect Lady.

„Ar savu piecgadnieku startiem un rezultātiem esmu vairāk kā apmierināta, jo trīs dienas startēt priekš piecgadīga zirga nav viegli, mums arī sanāk diezgan garš ceļš, kas arī ir nogurdinoši, tomēr visi zirgi jutās labi un startēja labi. Vēl vairāk priecē tas, ka šeit ir diezgan spēcīgs dalībnieku sastāvs un paliela konkurence. Šī mums abiem ar Roilu bija arī debija Grand Prix maršrutā – palikām uzreiz aiz apbalvotajiem, domāju, ka priekš pirmā Grand Prix gan man, gan Roilam, tas ir ļoti labs rezultāts,” stāsta sportiste Kristīne Egle.

Maira Leja ar Anytime Picabello Z divas dienas pēc kārtas uzvarēja maršrutā divās fāzēs 6-7 gadus veciem zirgiem ar sķēršļu augstumu 120 cm un 125 cm, trešajā sacensību dienā abiem 4 soda punkti pamatmaršrutā. Ar savu sniegumu sportiste ir apmierināta: „Ļoti priecē vēl viena uzvara ar Anytime Picabello Z jaunzirgu maršrutā un nevarētu teikt, ka tā bija tikai veiksme, mums izdevās uzvarēt diezgan pārliecinoši. Trešajā dienā varēja just, ka zirgi jau ir nedaudz piekusuši, arī laiks bija daudz siltāks.”

Sestdien klasiskajā maršrutā ar šķēršļu augstumu 140 cm 3.vietu izcīnīja vēl viens Latvijas sportists Sergejs Klokovs ar zirgu Edyp. Kopā lielā apļa maršrutā startēja 37 dalībnieki.

Kopumā Latvijas sportisti atzīst, ka sacensības bija ļoti labi organizētas, lai arī dalībnieku skaits liels, viss noticis ātri un operatīvi, bez kavēšanās un ļoti labā līmenī.

„Emocijas pēc šīm sacensībām tikai tās labākās, ieguvām ļoti lielu un vērtīgu pieredzi. Lielākā atšķirība sacensībās pie mums un šeit ir ļoti dažādie maršruti – šeit ir daudz vairāk un smagāki platuma šķēršļi, kā arī ir vairāk šķēršļu maršrutā. Ja pie mums liek desmit šķēršļus, tad šeit trīspadsmit. Kopumā liekas, ka priekš vienas zvaigznes sacenībām maršruti bija nedaudz par sarežģītu, tomēr tas nebija nekas neizdarāms, bija jāsaņemas un tagad mēs zinām, uz ko mūsu zirgi ir spējīgi,” saka sportiste Maira Leja.

Visi sacensību rezultāti atrodami šeit: http://www.ruilatall.ee/

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply