VID novērš mēģinājumu valstī nelegāli ievest vairāk kā 14 tūkstošus cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus Silenes muitas kontroles punktā uz Baltkrievijas – Latvijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli ievest mūsu valstī 14 240 dažādu marku cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija paslēptas vieglās automašīnas riepās, kā arī zem autobusa pasažieres virsdrēbēm un kukurūzas pārslu pakās.

Svētdien, 2012.gada 20.maijā, Silenes muitas kontroles punktā muitas amatpersonas veica kāda 23 gadus veca Baltkrievijas pilsoņa vadītas automašīnas Volkswagen padziļināto muitas kontroli. Muitas kontroles laikā VID muitas amatpersonas konstatēja, ka gan auto rezerves riepā, gan pārējās automašīnas riepās ir noslēptas cigaretes. Kontroles rezultātā no transporta līdzekļa riepām tika izņemtas 13 200 „Premjer” markas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Tās pašas dienas pēcpusdienā Silenes muitas kontroles punktā muitas amatpersonas, veicot maršruta Minska-Rīga autobusa pasažieru muitas kontroli, konstatēja, ka 63 gadus veca Latvijas pilsone zem apģērba paslēpusi „Winston” markas cigaretes, bet ceļasomā – trijās kukurūzas pārslu kartona kārbās sapakojusi „Prima”, „Winston”, „Quen” un „Minsk” marku cigaretes. Kopā tika izņemtas 1 040 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatētajiem pārkāpumiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.¹² pantu par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās nedeklarējot.

Cigaretes novietotas Silenes muitas kontroles punkta aizturēto preču noliktavā, bet automašīna – aizturēto automašīnu stāvlaukumā līdz attiecīgo lietu izskatīšanai.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply