Rīdzinieki atzinīgi vērtē pilsētas darbu tūristu piesaistē

Pašvaldības centienus piesaistīt tūristus galvaspilsētai atzinīgi vērtē ievērojams skaits rīdzinieku – 86% respondentu, liecina Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja. Tādu iedzīvotāju, kas pilnīgi neatbalsta tūristu lielāku piesaisti Rīgai, ir tikai 0,7% no aptaujātajiem.

Aptaujas rezultāti arī liecina, ka 64% rīdzinieku pamanījuši tūristu skaita pieaugumu galvaspilsētā pēdējo divu gadu laikā, bet 15% respondentu uzskata, ka ārvalstu viesu skaits palicis nemainīgs.

Kā liecina Rīgas Tūrisma attīstības biroja dati, 2011. gadā Rīgu apmeklēja 1 232 993 tūristi, kas ir par 8% vairāk nekā 2010. gadā. Arī šogad tiek gaidīts ārvalstu viesu skaita pieaugums, jo jau patlaban viesnīcu rezervācijas vasaras mēnešiem jau sasniedz 70-80%, vairākās viesnīcās pat 90-95%. Palielinājies arī kruīzu kuģu skaits, kas savos maršrutos iekļāvuši Rīgu. Šogad galvaspilsētā piestās 92 kuģi, salīdzinājumam, pērn Rīgu apmeklēja 69 kruīzu kuģu pasažieri. Tūristu skaitu varētu palielināt RTAB realizētās mārketinga kampaņas Krievijā, Vācijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī dalība starptautiskās tūrisma izstādēs Vācijā un Krievijā.

Kategorija: Tūrisms
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply