Pavasara sezonā Latvijas iedzīvotāji vispirms plāno iegādāties apavus

Galleria Riga veiktajā aptaujā, kurā piedalījās 135 respondenti, atklājās, ka Latvijas iedzīvotāji, atjaunojot pavasara garderobi, vispirms plāno iegādāties apavus. Tā atzina 44% aptaujāto.

Savukārt dāmas, iestājoties pavasara sezonai, kā vienu no pirmajām lietām plāno iegādāties kleitu. Kleitas iegādes plānus par prioritāriem Galleria Riga aptaujā atzina 15% respondentu. Trešā populārākā lieta, ko Latvijas iedzīvotāji plāno iegādāties ir virsdrēbes, ko atzina 9% aptaujāto.

Galleria Riga apavu veikala NS King vadītāja Rita Ceple saka: „Šajā pavasarī pircēju aktivitāte NS King veikalā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir līdzīga. Sievietes pārsvarā izvēlas slēgtus apavus bez papēžiem, baletkurpītes, apavus košās krāsās – sarkanā, dzeltenā oranžā, zilā, kā arī bēšā krāsā. Apavus uz papēžiem izvēlas retāk. Dāmas izvēlas gan klasiska, gan moderna stila kurpes ar izteikti augstu papēdi. Ir parādījusies interese arī par vasaras apaviem. Vīrieši savukārt izvēlas gan klasiska stila, gan ikdienas apavus. Pircējus interesē arī bērnu apavi – kurpītes, sandalītes. Jāatzīmē, ka pirkumi lielākoties ir cenu amplitūdā no trīspadsmit līdz četrdesmit latiem.”

Piazza Italia zīmola vadītāja Madara Urbāne stāsta: „Mūsu veikalā Galleria Riga pircēji lielākoties izvēlas bērnu un vīriešu apavus, tomēr ir interese arī par sieviešu apaviem. Sievietes pārsvarā izvēlas ērtus apavus, kas ir ar zemiem papēžiem un pilno zoli. Esam novērojuši, ka mūsu veikala apmeklētāji ir gatavi pirkt vienlaicīgi pat vairāk nekā vienu apavu pāri, jo piedāvājumā tie ir par saprātīgu cenu – no vienpadsmit līdz divdesmit pieciem latiem. Tāpat dāmas jau sāk iegādāties jaunajai pavasara garderobei kleitas, pārsvarā izvēloties ziedu rakstus un košas krāsas. Piazza Italia piedāvājumā kleitas ir cenu amplitūdā no četrpadsmit līdz divdesmit pieciem latiem. ”

80% no aptaujātiem apstiprināja, ka plāno atjaunot garderobi šajā pavasara sezonā. Savukārt tie 20%, kas atbildēja noliedzoši, atzina, ka galvenais iemesls tam ir nepietiekamie finanšu līdzekļi. Šādu iemeslu uzrādīja 14% respondentu. Kā otrs būtiskākais iemesls, kāpēc Latvijas iedzīvotāji neapsver savas garderobes atjaunošanu, tika minēta apmierinātība ar esošo apģērbu, apaviem un aksesuāriem.

Aptaujā atklājās, ka lielāka daļa Latvijas iedzīvotāju garderobi atjauno spontāni, ieraugot preci, kas neatstāj vienaldzīgu. To atzina 62% no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem. 18% respondentu atzina, ka atjauno garderobi katru sezonu, savukārt 17% – tikai tad, ja drēbes ir novalkājušās.

Tāpat Galleria Riga aptaujā tika atklāts, ka lielāka daļa (69%) respondentu seko modes jaunumiem. Jaunumi par modes tendencēm lielākoties tiek noskaidroti interneta portālos (68%) un žurnālos (23%).

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply