Honda Civic ekspedīcijas uzvarētāji vidēji uz 100 km patērējuši 4,73 litrus benzīna

Sešas dienas ilgusī «Honda Civic ekspedīcija – ekonomiskas braukšanas izaicinājums» noslēgusies ar Staņislava Tīmaņa un Gunāra Grundštoka komandas 4Fun uzvaru. Viņi 3841 kilometru garajā distancē uz Eiropas kontinentālās daļas tālāko ziemeļu punktu Nordkapu un atpakaļ patērēja 181,8 litrus benzīna jeb vidēji 4,73 litrus uz 100 km, tādējādi apliecinot, ka devītās paaudzes Honda Civic ir ārkārtīgi ekonomiska automašīna.

Otro vietu izcīnīja Road Runner ekipāža Veronika Garga un Jānis Nerets, kuras vidējais patēriņš bija 4,8 l/100km, bet trešie palika Staņislavs Cigankovs un Baiba Āboliņa no Tip-Top ar vidējo patēriņu 4,84 l/100km.

«Visi esam sveiki un veseli atgriezušies no tālajiem ziemeļiem. Tagad vajadzēs vismaz pāris dienas, lai pārslēgtos uz ierasto dienas režīmu – labi, ka priekšā ir brīvdienas. Šis bija neaizmirstams piedzīvojums, kas mūsu atmiņās paliks uz visiem laikiem! Daudzi citu komandu dalībnieki kļuvuši arī par mūsu draugiem, jo septiņas plecu pie pleca kopā pavadītas dienas ir daudz,» iespaidos dalījās ekspedīcijas uzvarētāji 4Fun, neskopojoties ar padomiem, kā braukt ekonomiski, «kur tas bija atļauts, braucām ar ātrumu diapazonā no 60 līdz 90 km/h, un patēriņu vidēji 4 – 5l uz 100km. Riepas piepumpējām virs auto specifikācijā noteiktā – tam ir ļoti liela nozīme, jo auto vienkārši lidoja ar mazāku pretestību un degvielas patēriņu. Bremzes praktiski neizmantojām, pie krustojumiem un apļos braucām ar samazinātu ātrumu. Kur tas bija nepieciešams – bremzējām tikai ar motoru».

Dainis Zālītis, Nippon Auto tirdzniecības vadītājs: «Ekspedīcijas rezultāti apliecina, ka devītās paaudzes Honda Civic ir ne tikai ātra un ietilpīga, bet arī ļoti ekonomiska automašīna. Tās ekspluatācija pat dārgas degvielas laikmetā ir finansiāli izdevīga, tādēļ Civic īpašniekiem nav jāatsakās no plānotajiem braucieniem degvielas sadārdzināšanās dēļ. Neaizmirsīsim, ka ekspedīcijā piedalījās nevis mazlitrāžas auto, bet gan jaudīgi kompaktklases spēkrati ar 1,8 litru benzīna dzinēju un automātisko ātrumkārbu. Brauciens notika nesamākslotos apstākļos – pa kalniem, cauri pilsētām, tādēļ uzrādītais vidējais degvielas patēriņš ekspedīcijas laikā ir ļoti tuvs reālajam ikdienas patēriņam.»

Par «Honda Civic ekspedīcijas – ekonomiskas braukšanas izaicinājums» uzvarētājiem tiek pasludināta komanda, kas distanci veikusi, patērējot vismazāk degvielas. Pirmās vietas ieguvēji saņems 2000, otrās 1000, bet trešās – 500 eiro balvu.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply