Pēdējos mēnešos pieaug pieprasījums pēc veselības un kliju cepumiem

Kā liecina AS “Vidzemes maiznīca” pārdošanas apjomi, pēdējā laikā iedzīvotāji arvien biežāk domā par veselību un vizuālo izskatu, izvēloties veselīgus našķus. Patērētāji savu izvēli pamato ar piknika sezonas sākšanos un nepieciešamību ierastos kārumus aizstāt ar ko diētiskāku.

Šobrīd, kad sācies īsti pavasarīgs laiks, cilvēki visbiežāk dodas piknikos un aizvien biežāk lielāku vērību pievērš savas un tuvāko veselības un vizuālā izskata uzlabošanai, mainot paradumus ēšanā, dažādās aktivitātēs un brīvā laika aizpildīšanā.

Kā norāda ārsti un dietologi, veselības profilaksei un imunitātes stiprināšanai šajos mainīgajos laika apstākļos uzturā ieteicams lietot kliju izstrādājumus, kas satur vērtīgās olbaltumvielas, taukvielas, fosfolipīdus, šķiedrvielas, folijskābi, minerālvielas un vitamīnus, palīdzot uzlabot ne tikai veselību, bet arī izskatu. Klija un tās saturošie produkti ir vieni no tiem, kuru regulāra lietošana ļauj uzlabot cilvēka izskatu un veselību, kā arī palīdz izvairīties no daudzām nopietnām slimībām, kas šajā periodā ir īpaši svarīgi, jo ir vēlēšanās pavadīt pēc iespējas vairāk laika svaigā gaisā.

Kā norāda “Vidzemes maiznīcas” valdes priekšsēdētāja Ligita Liepiņa – Eglīte, “Šobrīd vērojama tendence izvēlēties ko veselīgu, kas ne tikai pozitīvi iedarbojas uz organismu un vielmaiņu, bet arī labi garšo. Šie ir iecienītākie kārumi pikniku laikos, tāpat cilvēki tos bieži lieto ikdienā.”

Svarīgi kliju produktus, piemēram, cepumus lietot uzturā regulāri, tādējādi sakārtojot organisma gremošana sistēmu un nodrošinot to ar nepieciešamajiem vitamīniem, olbaltumvielām un šķiedrvielām. “Vecāki saviem bērniem uz skolu ik dienas dod līdzi pāris kliju cepumus, jo tie mazina izsalkumu un kalpo kā vitamīnu deva. Nav nepieciešams papildus iegādāties sintētiskos vitamīnus, ” norāda Ligita Liepiņa – Eglīte.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply