Pārtikas tirgotāji atbalsta PVN samazināšanu

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) biedri – lielākie Latvijas mazumtirgotāji – Elvi, Rimi, Maxima un IKI – atbalsta Ministru prezidenta Valda Dombrovska ierosinājumu samazināt pievienotā vērtības nodokļa (PVN) likmi un apliecina, ka attiecīgi samazinās arī preču cenas veikalos, tā LPTA biedri lēma organizācijas valdes sēdē.

“Esam gatavi to apliecināt arī, parakstot vienošanās memorandu ar Ministru prezidentu un finanšu ministru. Vienlaikus jāuzsver, ja PVN tiktu samazināts par 1%, redzams cenu samazinājums skartu vien preces, kas maksā vismaz 1 latu,” saka LPTA izpilddirektors Noris Krūzītis.

LPTA joprojām pauž pārliecību, ka pircēju interesēs būtu lielāks PVN samazinājums noteiktās svaigo produktu grupās, kā, piemēram, piena, gaļas, zivju produktiem, augļiem un dārzeņiem, maizei. Šiem produktiem piemērojot samazināto PVN likmi, piemēram, 12% apmērā, tiktu panākts, ka pircēji izjūt reālu cenu samazinājumu.

Eiropas Savienībā ir tikai 7 no 27 valstīm, kurās PVN likmes pārtikai nav samazinātas. Arī starp Baltijas valstīm augstākā PVN likme ir Latvijā. Samazinātās PVN likmes noteiktām produktu grupām nodrošinātu sociāli taisnīgāku nodokļu politiku un atvieglotu ikdienu iedzīvotājiem ar mazākiem ienākumiem, palielinātu pirktspēju un veicinātu arī Latvijā ražotu produktu noietu.

LPTA apliecina gatavību iesaistīties diskusijā par optimālo PVN samazināšanas modeli, kas būtu labvēlīgākais Latvijas iedzīvotājiem, uzņēmējdarbības videi un visveiksmīgāk kalpotu kā inflācijas samazināšanas instruments.

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijā apvienojušies mazumtirdzniecības uzņēmumi Elvi, IKI, Maxima un Rimi. Šie ir uzņēmumi ar valstiski atbildīgu skatījumu uz tirdzniecību un augstiem uzņēmējdarbības standartiem. 2011.gadā asociācijas biedri kopumā nodokļos nomaksājuši vairāk nekā 92 miljonus latu.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply