No mājas virtuves līdz klientu atzinībai; mājražotāji turpina sevi pierādīt vietējā tirgū

Vairāki mājražotāji savu ceļu uz Latvijas tirgu iekarojuši caur mājas virtuvi un mājlopiem, plānojot izmaksas, iespējas un izvērtējot situāciju. Šobrīd vairāki mājražotāji ir kļuvuši par atpazīstamiem konkurentiem lielveikalos un tirdziņos, tādējādi pierādot to, ka iesāktais ceļš ir sevi attaisnojis.

Z/S Dimanti par mājražotājiem kļuva 2009. gadā, kad Latviju skāra krīzes vilnis, jo pienam nokritās cena. „Maniem vecākiem ir lieli kredīti bankā. Samazinoties piena cenai, maksājumi bankā palika nemainīgi. Lai varētu izdzīvot, vecāki pieņēma lēmumu, kā “agrāk, kad mēs ar brāli bijām mazi”, gatavot mājās saldo krējumu un sviestu, ko varētu arī Rīgā pārdot. Paralēli tam tika kārtoti arī dokumenti uz mājražošanu,” atzīs z/s Dimanti projektu vadītāja un Galerijas “Saulespuķe” vadītāja Inese Taube.

Pirmais brauciens uz Rīgu bija tikai ar svaigpienu, saldo krējumu un sviestu. Taisīja arī biezpienu. Pēc tam jau iemēģināja roku sieru gatavošanā. Tika sameklēti ieraugi skābā krējuma gatavošanā un jogurtu gatavošanai. Nemitīgi tika realizētas jaunas produktu idejas un receptes. Pēc kāda laika tika gatavots arī kefīrs. Jāpiebilst, ka jogurti, kefīrs, biezpiens tiek gatavoti no vājpiena, līdz ar to, šie produkti ir ar pazeminātu tauku saturu. Bet mīkstais siers tiek gatavots no īsta lauku piena, lai saglabātu patīkamo garšu, gatavojot no vājpiena, siers neiznāk tik mīksts – tas ir sīksts.

„No sākuma produktus gatavoja mamma, tas viss notika mājas virtuvē. Šobrīd produkciju gatavo un fasē speciālists, kuram ir ļoti laba garšas izjūta, un kurš šo gatavošanas prasmi ir apguvis pašmācības ceļā,” stāsta Inese Taube.

Z/S Dimanti atzīst, ka priekšrocības mājražotājiem ir daudz, turklāt, visbiežāk tas attiecas uz produkcijas kvalitāti un klientu vērtējumu. Kā viena no priekšrocībām esot tā, ka ir iespēja būt klāt produkta gatavošanas procesam no sākuma līdz beigām – viss ir atkarīgs tikai no tevis paša, arī tas, ka tā ir individuāla attieksme ar klientiem – klientiem ir iespējams uzzināt, kā viss tiek gatavots, fasēts, var pastāstīt kādu stātu par produktu, lai gūtu priekšstatu par tā kvalitāti. Tāpat mājražotājiem ir iespēja plānot savu laiku, gūta lepnuma sajūta gan par produkciju, gan par to, ko mēs paši darām, jo šī ideja ir pašu izauklēta, iznēsāta, realizēta, turklāt produkcija ir 100% roku darbs – tas vien jau ir vērtība.

Šobrīd Z/S Dimanti produkciju var iegādāties Valmierā, veikalā Galerija “Saulespuķe” un dažādos Vidzemes apkaimes gada tirdziņos, kā arī veikt individuālos pasūtījumus.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply