Marts apdrošināšanā izceļas ar bedrēm, sporta traumām un vētru bojājumiem

Apdrošināšanas sabiedrības „Balta” dati liecina, ka, salīdzinot ar pagājušā gada trešo mēnesi, 2012. gada marts viszīmīgāk izcēlies ar bedru radītajiem bojājumiem automašīnām, un tāpat pieaudzis vētru postījumu, sporta traumas guvušo un ceļojumos akūti saslimušo skaits.

Auto apdrošināšana
Analizējot KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus, var secināt, ka šī gada martā tie saņemti nedaudz retāk – to skaits samazinājies par 19 procentiem. Taču tieši KASKO pieteikumi šogad bijuši zīmīgi ar bedru izraisīto bojājumu atlīdzībām, un tāpat šogad tika sasniegts šāda negadījuma izraisīto bojājumu atlīdzības rekords 2500 Ls apmērā.

„Pozitīvi vērtējama tendence, ka šogad martā, salīdzinot ar janvāri un februāri, ceļu satiksmes negadījumu skaits ir samazinājies par desmit procentiem. Arī „Baltas” izmaksāto atlīdzību summa, salīdzinot ar pērno gadu, ir nedaudz sarukusi, kas saistīts ar sezonāliem laika apstākļiem – atšķirībā no šī gada marta, pērnā gada marts bija daudz bagātāks ar nokrišņiem, arī sniega sega vēl bija bieza. Savukārt, salīdzinot aizvadītā gada nogali ar šī gada pirmajiem mēnešiem, vidēji par pieciem procentiem pieaudzis apzagto auto skaits. Turklāt šogad pēc ilga laika pieteikts viens laupīšanas gadījums, tikmēr 2011. gadā tādi nav bijuši vispār,” skaidro apdrošināšanas sabiedrības „Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis.

OCTA apdrošināšana ir viens no apdrošināšanas produktiem, kurā šī gada martā izmaksāto atlīdzību apjoms ir krasi mainījies – tas ir pieaudzis par 22 procentiem. Tajā pašā laikā šī gada martā saņemto pieteikumu skaits, salīdzinot ar pērnā gada periodu, ir būtiski samazinājies par 54 procentiem. Tāpat kā KASKO apdrošināšanā samazinājums saistīts ar laika apstākļu un ziemas ilguma atšķirībām šogad un aizvadītājā gadā.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana
Nelaimes gadījumu skaits 2012. gada martā ir nedaudz palielinājies – tas pieaudzis par sešiem procentiem. Šogad negadījumu apdrošināšanā par diviem procentiem pieaudzis arī sadzīvisko traumu īpatsvars un par sešiem procentiem – sporta traumu skaits. Taču ir novērojama arī pozitīva tendence – šogad ir samazinājies traumu skaits, kuras gūtas darba vietā.

Ceļojumu apdrošināšana
Tikmēr 2012. gadā, salīdzinot ar pērnā gada martu, ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits ir pieaudzis: attiecīgi šogad saņemti par 19 procentiem vairāk atlīdzību pieteikumi kā pērn. Jāatzīmē, ka šogad par deviņiem procentiem pieaudzis akūto saslimšanu skaits.

Īpašumu apdrošināšana
Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības „Balta” dati, īpašuma apdrošināšanā joprojām stabilu pozīciju ieņem cauruļvadu un to ierīču sabojāšanās. Taču jāņem vērā, ka šī gada marts bija stipri siltāks, tāpēc šādi gadījumi atlīdzību izmaksās bijuši mazāk. Tāpat, pateicoties labvēlīgiem laika apstākļiem, plūdi šogad Latviju skāruši mazāk kā pērn. Savukārt par pieciem procentiem palielinājies atlīdzību pieteikumu skaits par vētrā nodarītajiem zaudējumiem. Turklāt, salīdzinot ar aizvadīto gadu, šogad par trīs procentiem palielinājies zādzību skaits ar ielaušanos.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply