Fiziskās formas uzlabošanai cilvēki arvien vairāk izmanto profesionāļu padomu

Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk uzmanības pievērš savai veselībai un attiecas pret to atbildīgi. Par to liecina aktīvās atpūtas centra “Joker Klubs” apkopotā informācija – cilvēki ne vien aktīvi apmeklē sporta klubus un izvēlas sevi fiziski nodarbināt, bet daudz domā, kā to darīt pareizāk – izvēlas padomu jautāt profesionāļiem, sastādīt treniņu plānus.

Pavasaris ik gadu ir laiks, kad pieaug sporta klubu apmeklētāju skaits, jo cilvēki vēlas vasaras sezonu sagaidīt labā formā. Kā norāda aktīvās atpūtas centra “Joker klubs” izpilddirektore Antra Videniece šogad apmeklētāji īpaši lielu uzmanību pievērš individuālu treniņu programmu izveidei, treniņu plāna sastādīšanai, izmantojot mūsu treneru palīdzību. “Šāda rīcība ir apsveicama, jo ne tikai pasargā no pārslodzes, bet arī ļauj atrast piemērotāko sporta veidu, intensitāti un sasniegt labāko rezultātu. Visi mēs esam dažādi un katram nepieciešama sava pieeja lieliskas fiziskās formas uzturēšanā,” skaidro Antra Videniece.

“Lai sasniegtu labākos rezultātus, būtiski trenēties ne tikai intensīvi, bet arī pārdomāti. Svarīgi ir ne tikai pareizi izpildīt vingrinājumu, bet arī pareizi tos sadalīt pa treniņu dienām un muskuļu grupām. Ir dažādi varianti, kā veido treniņu plānu. Tas atkarīgs no cilvēka mērķiem, sagatavotības, ķermeņa uzbūves un citiem faktoriem. Parasti pirms uzsākam treniņus vienalga vai tie būtu spēka vingrinājumi, skriešana vai kas cits, noskaidroju, vai cilvēkam nav kādas problēmas ar locītavām, muguru, ir vai nav paaugstināta ķermeņa masa, kā arī uzzinu, kādu formu vēlamies sasniegt. Tikai tad iespējams izstrādāt piemērotāko un efektīvāko treniņu programmu,” skaidro aktīvās atpūtas centra “Joker Klubs” fitnesa treneris Juris Porietis.

Šobrīd, tuvojoties vasaras sezonai, arvien vairāk cilvēki sākuši trenēties arī sporta sacensībām, piemēram, dažādām skriešanas distancēm, kā arī vienkārši vēlas labi izskatīties, kas apģērbi vairs tik ļoti nenosedz ķermeni. Arvien vairāk cilvēki ierodas sporta klubā ar vēlmi uzlabot formu, tādēļ treneri iesaka neeksperimentēt, bet pajautāt pēc padoma.

Joker kluba treneri objektīvi novērtē cilvēka fizisko stāvokli un izveido atbilstošu treniņu programmu vēlamo rezultātu sasniegšanai, individuālajās nodarbībās vingrošanu apvienojot ar nodarbībām trenažieru zālē. Treneri nosaka atbilstošu slodzi, izvēloties treniņu programmu, savukārt fizisko kondīciju palīdz noteikt svari, asinsspiediena mērītājs un tauku daudzuma mērītājs. Tam seko ķermeņa funkcionālā stāvokļa noteikšana, izmantojot kardiotestus, individuāli treniņi, regulāra testēšana. Tas palīdz sekot līdzi attīstībai un drīz vien redzēt un sajust pārmaiņas.

Kategorija: Atpūta
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply