Policijai izdevies atsavināt ievērojamu daudzumu nelikumīgi glabātus šaujamieročus, munīciju un sprāgstvielas

Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki pēc vairākām kratīšanām Kuldīgā un Ķekavā atsavinājuši ievērojamu daudzumu nelikumīgi glabātus šaujamieročus, munīciju un sprāgstvielas. Aizdomās par šo noziegumu aizturētas divas personas, kas iepriekš nav nonākušas policijas redzeslokā.

No nelegālas aprites izmeklēšanas laikā kopumā atsavināti: 6 šaujamieroči, tostarp pašizgatavoti, 20 000 dažāda kalibra patronas, ap 150 kilogramiem dažāda veida sprāgstvielas, 79 rokas granātas, 71 dažāda kalibra lādiņš, 52 detonatorus, 4 mīnas, 2 granātu uzspridzinātājus, 3 prettanku granātmetējus, vienu kumulatīvo piltuvi un vienu pašizgatavotu sprāgstierīci.

Izmeklēšanas veiksmīgu norisi sekmēja arī Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku iesaistīšanās. Ņemot vērā, ka daļa atrasto priekšmetu bija sprādzienbīstami, tie tika nodoti tieši NBS sapieriem.

Par minēto faktu Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) KIP 1.nodaļā uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 233.panta 2.daļas “Par šaujamieroču, šaujamieroču munīcijas, lielas enerģijas pneimatisko ieroču, sprāgstvielu vai spridzināšanas ietaišu izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai ar arestu, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā..

VP GkrPP KIP tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana, lai noskaidrotu atrasto ieroču, munīcijas un sprāgstvielu izcelsmi.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply