Ainars Latkovskis: ja fotoradaru ieviesēji nepilda savas saistības, līgums jālauž

Līdztekus likumdošanas darbam viena no būtiskākajām Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas komisijas prioritātēm ziemas sesijā bija parlamentārās kontroles nodrošināšana pār tiesībsargājošo institūciju darbu, norāda komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis. Kā vienu no šī brīža aktuālākajiem jautājumiem, kurā steidzami nepieciešams risinājums, viņš min situāciju ar pārvietojamo fotoradaru darbību.

„Jau janvāra beigās komisija uzklausīja atbildīgo institūciju pārstāvju paskaidrojumus, kā nodrošināt, ka fotoradaru uzstādītājs ievērotu līguma nosacījumus un laikus izvietotu ne tikai pārvietojamos, bet arī stacionāros fotoradarus. Diemžēl kopš tā laika situācija nav būtiski uzlabojusies, un fotoradaru uzstādīšana aizvien vairāk sāk izskatīties pēc ienesīga biznesa projekta, nevis preventīva darba satiksmes drošības uzlabošanā uz Latvijas autoceļiem,” uzsver A.Latkovskis.

Komisijas priekšsēdētājs pauž viedokli, ka fotoradaru uzstādītājiem jādod pēdējā iespēja līdz šī gada 20.maijam uzstādīt arī stacionāros fotoradarus, un ja tas netiks izdarīts, valstij ar šo uzņēmumu līgums ir jālauž. „Fotoradariem jākalpo prevencijai, jāpalīdz uzlabot satiksmes drošību sarežģītos ceļu posmos. Turklāt absolūtam to vairumam jābūt redzamiem, tos nedrīkst slēpt, lai tikai palielinātu gūto peļņu,” norāda A.Latkovskis.

Runājot par citām aizvadītās sesijas aktualitātēm, A.Latkovskis norāda, ka komisija vērtēja gan situāciju ar kontrabandas apkarošanu, gan atsevišķu sēdi veltīja satraucošajai informācijai, ka aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju iesaistās narkotiku kontrabandas shēmās. Tāpat komisija iepazinās ar Valsts policijas un Nacionālo bruņoto spēku aktualitātēm, kā arī diskutēja par valsts nacionālās drošības koncepcijas jautājumiem.

No likumdošanas darba komisijas priekšsēdētājs akcentē Saeimas pieņemtos grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā, ar kuru tiek ieviests jauns personu apliecinošs dokuments – personas apliecība. Sākot ar 2.aprīli iedzīvotāji jau var saņemt jaunās apliecības. Tās būs nozīmīgs ieguvums tiem iedzīvotājiem, kuri bieži dodas uz ārzemēm, jo apliecības varēs izmantot kā ceļošanas dokumentu.

Kategorija: Viedokļi
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply