Uzņēmējiem pieejams jauns biznesa atbalsta tīkls tiešsaistē – eubizz.net

Šā gada 23. martā Skotijā, Edinburgā tika atklāts Eiropas biznesa atbalsta www.eubizz.net tīkls, kura darbības mērķis ir veicināt Baltijas jūras reģiona un Ziemeļjūras reģiona uzņēmumu darbību Eiropas tirgos. Eiropas biznesa atbalsta tīkla izveidē Baltijas jūras reģiona un Ziemeļjūras reģiona ekonomiskās attīstības veicināšanai piedalās arī Latvijas Universitāte.

Eiropas biznesa tīkla atklāšana notika konferences „Ilgtspējīga enerģija: piegāžu ķēžu izaicinājumi un iespējas” ietvaros, ko rīkoja Napiera Universitāte Edinburgā, Skotijā. Napiera Universitāte, līdzīgi kā Latvijas Universitāte, ir viena no biznesa atbalsta tīkla partneriem, sadarbojoties ar 28 partneru organizācijām visā Baltijas jūras reģionā un Ziemeļjūras reģionā. Projekta mērķis ir uzlabot mazo un vidējo uzņēmumu konkurences priekšrocības Eiropas tirgos un starptautiskajās piegāžu ķēdēs, kā arī stiprināt šo uzņēmumu līdzdalību inovācijas sadarbībā. Savukārt lielajiem uzņēmumiem ir grūti izpētīt jaunas, inovatīvas iespējas, nezinot piegādātāju potenciālu.

Eiropas biznesa atbalsta tīkla svarīgākie uzdevumi ir sniegt pakalpojumus uzņēmumu darbībai ārējos tirgos, veicināt uzņēmumu starptautisko atpazīstamību, palīdzēt attīstīt uzņēmumu prasmes un kompetences, kas nepieciešamas dalībai Eiropas piegāžu tirgos. Šie pakalpojumi ietver arī B2B kontaktbiržu rīkošanu, biznesa atbalsta pakalpojumu sniegšanu, starpniecības darījumus, pašnovērtējuma un vadības konsultāciju nodrošināšanu, e-apmācību nodrošināšanu u.c. Biznesa atbalsta tīkla pakalpojumi ir pieejami gan bezsaistē, gan arī internetā.

Eiropas biznesa atbalsta tīkla ietvaros interesentiem ir iespējams iegūt informāciju par sadarbības iespējām studiju un pētniecības projektu ietvaros, kā arī par sadarbības iespējām ar Latvijas Universitātes (LU) struktūrvienībām, piemēram, LU Eiropas un sabiedrisko attiecību studiju akadēmisko centru, LU Inovāciju centru u.c.

Biznesa atbalsta tīkla darbība iespējama pateicoties diviem Eiropas pārrobežu sadarbības projektiem – „North Sea Supply Connect” un „Baltic Supply”. Latvijas Universitāte aktīvi piedalās „Baltic Supply” projekta īstenošanā jau kopš 2009. gada beigām sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Ventspils Augsto tehnoloģiju parku. Projekta īstenošanu atbalsta Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija, kuras pārstāvis piedalās projekta izveidotajā Augstāko amatpersonu padomē.

Eiropas biznesa atbalsta tīkla portāls ikvienam interesentam pieejams tiešsaistē: http://www.eubizz.net.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply