Līga Lazdāne: Pavasarī īpaša uzmanība jāpievērš imunitātes stiprināšanai

Oficiāli pavasaris jau ir iestājies, taču gaisa temperatūra Latvijā šobrīd joprojām ir salīdzinoši zema. Laika apstākļi ir mānīgi, līdz ar to ikvienam vajadzētu īpašu uzmanību pievērst apģērba izvēlei, un, protams, imunitātes stiprināšanai. Saprotams, ka, iestājoties siltākam laikam, pavasarīgā noskaņa dara savu – ikviens vēlas atvadīties no biezajām ziemas jakām un zābakiem, taču tas būtu jādara pamazām, pielāgojoties gaisa temperatūrai ārā. Kā norāda medicīnas iestāžu darbinieki, bieži vien cilvēki domā, ka par imunitāti ir jārūpējas tikai rudenī vai ziemā, bet, neraugoties uz to, ka pavasarī daba mostas, arī tajā nedrīkst aizmirst par organisma stiprināšanu.

Ļoti svarīgs aspekts imunitātes stiprināšanā ir aktīvs dzīvesveids, fiziskās aktivitātes ne tikai uzlabo pašsajūtu, bet arī palīdz cīnīties ar nevēlamām saslimšanām. Ir novērots, ka pavasarim iestājoties, cilvēki tomēr vairāk uzmanību velta aktīvam dzīvesveidam – skrien krosu, apmeklē sporta zāli, vingro un dažādos veidos cenšas sevi uzturēt fiziskā formā.

Veselīgs ēdiens, vitamīni, dažādas tējas šajā laika periodā ir īpaši aktuālas, imunitātes stiprināšanai ir svarīgi, lai organisms uzņem nepieciešamos vitamīnus un tam tiktu nodrošinātas nepieciešamās uzturvērtības. Veselīgi produkti, kuri sniedz palīdzību imunitātei, ir aktuāli visu cauru gadu, taču vēsākā laika periodā uztura izvēlei būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība.

Arī ikdienas stress cilvēkam atņem lielu daļu enerģijas, līdz ar to, svarīgi būtu sevi noskaņot uz patīkamām lietām, visā saskatīt vairāk pozitīvas, nekā negatīvas īpašības. Smaids ir lielisks veids kopējās pašsajūtas uzlabošanai un harmoniskai ikdienai, līdz ar to ikvienam būtu jācenšas savu dzīvi padarīt aizraujošāku, interesantāku, uzturēties patīkamu cilvēku sabiedrībā un darīt lietas, kas sagādā prieku.

“Pēdējā laikā cilvēki vairāk vēršas pie mediķiem pēc palīdzības tieši ar saaukstēšanos saistītos jautājumos, saņemam arī vairāk izsaukumus uz mājām. Visbiežāk palīdzība nepieciešama cilvēkiem, kam aukstā laika dēļ pēkšņi paaugstinājusies temperatūra, kā arī strauji progresējuši augšējo elpceļu iekaisumi. Palīdzību lūdz gan gados jauni, gan vecāki cilvēki. Cenšamies ikvienam sniegt kvalitatīvu aprūpi, kā arī informējam un mudinām cilvēkus vairāk uzmanības veltīt tieši imunitātes stiprināšanai,” atzīst Carnikavas medicīnas centra speciāliste Līga Lazdāne.

Runājot par sabiedrības atbildību pret savu veselību, Carnikavas medicīnas centra speciāliste Līga Lazdāne norāda uz profilakses pasākumu nepieciešamību, jo tieši tas ir labākais veids, kā stiprināt savas dabīgās aizsargspējas. “Šajā laika periodā ļoti svarīgs ir sabalansēts uzturs, vitamīnu lietošana, laika apstākļiem piemērots apģērbs, dažādas imunitāti stiprinošas tējas, kā arī aktīvs dzīvesveids. Aprīlis ir mēnesis, kad laika apstākļi ir mainīgi un saaukstēšanās gadījumi tiek novēroti salīdzinoši bieži, līdz ar to aicinām ikvienu jau laicīgi rūpēties par savu imunitāti un bez slimošanas izbaudīt šo skaisto gadalaiku!”

Kategorija: Veselība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply