NVA sadarbībā ar Eko osta trīs dienas iznīcināja kriminālprocesos atsavinātos alkoholiskos dzērienus, cigaretes un dīzeļdegvielu

Trijās dienās, 27., 28. un 29.martā Nodrošinājuma valsts aģentūras teritorijā Rīgā, Piedrujas ielā 5 un sadarbības partnera komersanta SIA „Eko osta” teritorijā Tvaika ielā 39 tika iznīcināts liels daudzums kriminālprocesos izņemto mantas.

Šajās trijās dienās tika iznīcinātas kopumā aptuveni piecdesmit tonnas dažāda veida alkohola. Pirmajā dienā SIA Eko osta darbinieki iznīcināja aptuveni desmit tonnas alkohola, kas bija iepakots 200 litru tilpuma mucās, kā arī vairākus simtus pudeļu sarkanā un baltā vīna, kā arī degvīnu ar visai interesantu nosaukumu „Baltais gailis”. Tāpat attīrīšanas iekārtās tika iznīcināta aptuveni tonna nenosakāmas kvalitātes dīzeļdegvielas. Iznīcināšanas procesu vēroja arī prokuratūras pārstāve.

Otrajā dienā saskaņā ar tiesas lēmumu tika iznīcināti vairāk kā desmit tūkstoši dažādu alkoholisko dzērienu pudeļu. Dzērieni, iespējams, gan oriģinālos iepakojumus, gan arī ar oriģinālo garšu un sastāvu savulaik konfiscēti tādēļ, ka to pārvadātājs un uzglabātājs nebija nomaksājis akcīzes nodokli. Alkoholiskos dzērienus pēc likuma tālāk realizēt nedrīkst, tādēļ visas grādīgās dziras tika izlietas kanalizācijā, bet to iepakojums tiks utilizēts. Uzraksti uz daudzām pudelēm liecināja, ka realizēt tos drīskt tikai beznodokļu zonā – „only for duty free”.

Trešajā dienā izņemto preču iznīcināšana notika gan Nodrošinājuma valsts aģentūras, gan SIA „Eko osta” teritorijā. Procesu, kā tiek pārsūknēts iznīcināšanai desmitiem tonnu liels tilpums spirtu saturoša šķidruma, šoreiz vēroja Ekonomikas policijas darbinieki. Bet NVA teritorijā tika iznīcināts kārtējais daudzums nelegāli Latvijā ievesto cigarešu. Akcīzes markas uz to sāniem liecināja, ka tās mērojušas ceļu no mūsu austrumu kaimiņiem – Krievijas. Tāpat šajā dienā tika iznīcināti tūkstoši alkohola pudelēm paredzēto etiķešu, pudeļu korī, tabaka, kā arī cigarešu sagataves.

Šajās dienās tika iznīcināts viens no lielākajiem alkoholisko dzērienu daudzumiem pēdējos gados. Tieši tādēļ iznīcināšanas process notika ar komersanta palīdzību – lai to varētu paveikt maksimāli īsā laikā un ar garantiju, ka apkārtējai videi netiks nodarīts kaitējums. Iznīcināšanas procesu vēroja arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply