Dārza sezonas darbi sākušies ar sēklu, universālā substrāta un siltumnīcu iegādi

Pirmajiem dārza darbiem iedzīvotāji visvairāk pērk sēklas, universālo substrātu piķēšanai, maisījumu augļukoku kaļķošanai, dažāda veida mēslojumu, krāšņumaugu un skujeņu stādus, siltumnīcas, liecina veikalu tīkla K-rauta vērojumi.

“Dārza sezonas darbi sākušies pilnā sparā, un tiem vajadzīgo aktīvi meklē gan dārzu īpašnieki, gan tie, kuri veselīgus zaļumus, ziedus audzē uz balkona vai palodzes. Bieži vien maija beigās, vasaras sākumā dārzkopji pukojas, ka stādi pārāk dārgi, arī kvalitāte ne vienmēr ir apmierinoša. Turklāt ne reizi vien dzirdēts, ka iegādājoties stādus, piemēram, tirgū ne vienmēr izaug tieši solītās šķirnes vai krāsas augi. Tagad ir īstais brīdis tomātu, paprikas sēšanai, ko audzē neapkurināmajās siltumnīcās, tādēļ šīs sēklas īpaši pieprasītas. Jūtams, ka kopumā dārzkopji gan Rīgā, gan reģionos visvairāk pērk tieši dārzeņu sēklas. Stādu piķēšanai pieprasīti ir universālie substrāti. Daudzi pērk augsni istabas augu pārstādīšanai. Jau tradicionāli augļukoku aktīvākā kaļķošana un līdz ar to kaļķojamā maisījuma iegāde sākas tagad, lai arī vēlamāk bija kaļķot agrāk. Savukārt dārza universālā, augļukoku un ogulāju, zāliena mēslojuma pirkšana tagad ir aktīva un reizē savlaicīga,” stāsta veikalu tīkla K-rauta dārzkopības konsultante Vēsma Dzintare.

Veikalu tīklā K-rauta nopērkamas piecu ražotāju sēklas. Dārzkopjiem būtiska ir sēklu kvalitāte un dīgtspēja. No puķu sēklām pašreiz aktuālākās ir lefkoju, cīniju, atraitnīšu, asteru, lauvmutīšu, magoņu, puķu zirnīšu u.c. sēklas. Tāpat plašā klāstā pieejamas garšaugu – diļļu, bazilika, pupumētras, lapu un sakņu pētersīļa, dzelteno sinepju, maurloku, piparmētru, raudenes u.c. sēklas. Garšaugus var audzēt uz palodzes, balkona vai terasē, dārzā. No dārzeņu sēklām K-rauta veikalos plaša ir tādu dārzeņu kā tomātu, pupiņu, piparu, paprikas, salātu, zirņu, cukīni, gurķu, kāpostu, burkānu u.c sēklas.
Veikalu tīklā K-rauta ir nopērkama arī speciāla kastīte, kuru var pārvilkt ar plēvi, lai veicinātu sēklu dīgšanu. Tāpat nopērkami mazie podiņi stādu piķēšanai, bioloģiskais un ķīmiskais sēklu augšanas stimulators, speciāls mēslojums stādiem. Jaunums ir salātu, garšaugu sēšanai paredzēts pods, kam komplektā ir speciālas salātu, garšaugu griešanai paredzētas šķēres ar sešiem asmeņiem.
Cilvēki labprāt pērk sēklu diedzēšanai paredzētās mini izmēra siltumnīcas, kuras var novietot, piemēram, uz palodzes. Ir divu veidu mini izmēra siltumnīcas – kombinētā ir ar atsevišķu pamatni un noceļamo virsmu, kā arī no trīs daļām sastāvošā(pamatne, podiņi, plastmasas vāks). Dzīvokļu saimniekiem noderētu maza siltumnīca ar trīs plauktiem, divu veidu siltumnīcas – lecektis, ko var nolikt uz balkona, kad kļūst siltāks.
Pamazām sākas arī dārza siltumnīcu iegāde, un veikalu tīklā K-rauta aktuālākās pašreiz ir 2×3 metrus platas un 1,90 metrus augstas siltumnīcas ar armēto plēvi par Ls 59.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply