Radīta veselīga alternatīva šokolādes sviestiem; gūtas pirmās pozitīvās atsauksmes

Veikalu plaukti ir pilni ar daudz un dažādiem kārumiem un bieži vien vecāki apjūk plašajā sortimentā. Vairums mammas un tēti tomēr vēlas, lai saldums būtu gan garšīgs, gan veselīgs. Diemžēl visbiežāk piedāvājums ir standartizēts un vecāki nereti pakļaujas plašai reklāmas kampaņai.

Marta mēnesī veikalu plauktos ir parādījies jauns Latvijā ražots produkts – šokolāde medū. Šo saldumu viennozīmīgi var dēvēt par kārumu karalieni, jo tajā apvienojas veselīgais medus ar visām labajām īpašībām, gan šokolāde, kas ir neaizvietojama saldumu klāstā. Latvijā zemnieku saimniecība “Kalna Smīdes” ir vienīgā, kas ir uzdrīkstējusies īstenot šo ieceri. “Ir gan bijuši mēģinājumi arī ārzemēs šo ideju realizēt, bet jāatzīst, ka tur tomēr pēc mūsu iegūtās informācijas, šokolāde medū ir ar mūsdienās tik bieži lietotajām E vielām,” atzīst saimniecības vadītājs Jānis Sietiņsons.

Šokolāde medū ir krēmveida masa, līdzīgi veikalos ierastajiem šokolādes sviestiem un to var smērēt uz maizes, pievienot klāt kūkām un citiem saldiem ēdieniem. Šis produkts var pilnīgi aizstāt ierastos un e-vielām bagātos ārzemju šokolādes sviestus, turklāt tā sastāvā esošais medus ir vākts tepat, Gaujas Nacionālajā parkā.

„Šo produktu nolēmām pamēģināt, jo nekad nebijām iedomājušies, ka var savienot šos divus produktus – medu un šokolādi. Atzīšos, ka mūsu ģimenē sajūsmā ir ne tikai bērni, bet arī paši mēdzam sevi palutināt,” atzīst Jana Dobīte no Rīgas.

Šobrīd produkcija par „iepazīšanās” cenām pieejama veikalos „Sky” un „Maxima”, tomēr saimniecība plāno izplatīt produkciju arī citos lielākajos veikalu tīklos un zemnieku tirdziņos.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply