Neikšāns ar Dzirkalu gatavi cīņai Portugāles rallijā

Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals pēc veiksmīgi aizvadītiem testiem ir gatavi doties uz Portugāli, lai no 29. marta līdz 1. aprīlim cīnītos par uzvaru WRC Pasaules rallija čempionāta 4. posma, rallija “Vodafone Rally de Portugal” N4 klases ieskaitē, kā arī jaunizveidotajā “Rally Class” rallija seriālā.

Lielākās izmaiņas Anda Neikšāna karjerā šogad viennozīmīgi ir saistītas ar sporta automašīnas maiņu – līdz šim izmantoto Mitsubishi Lancer EVO rallija automašīnu vietā, Andim ar Pēteri šosezon, sacenšoties “Rally Class” seriālā, tā pat kā visiem citiem dalībniekiem būs jāizmanto “Symtech Racing” sagatavota N4 klases Subaru Impreza STR12. Šī iemesla dēļ Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda meklēja iespēju izmēģināt Subaru Impreza rallija automobili vēl pirms pirmās iepazīšanās ar jauno sporta automašīnu Portugāles rallija shakedown – testa ātrumposmā. Savu pretimnākšanu Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai izrādīja kompānija “Vega 1”, rallija pilots Viktors Lebedevs un Liepājas rallija komanda, kuri testiem Liepājas pusē atvēlēja savu N4 klases Subaru Impreza.

Ekipāža testa režīmā veica aptuveni astoņdesmit kilometrus un bija apmierināti ar rezultātu. Andis Neikšāns, izvērtējot paveikto, uzsvēra: “Veicām ļoti veiksmīgus testus un pilnībā izpildījām galveno uzdevumu – iepazināmies ar Subaru markas rallija auto. Pierast pie Subaru vadāmības nebija pārāk grūti, tomēr atšķirības no pierastajiem EVO ir būtiskas. Šis rallija automobilis daudz asāk reaģē uz stūri, ir manevrēt spējīgāks un šķiet, ka tam ir nepieciešams īsāks bremzēšanas ceļš. Tomēr ātros līkumos neizdevās izjust pietiekamu stabilitāti un iegūt pārliecību. Subaru dzinēja jauda šķiet mazāka kā EVO, turklāt motora īpašību dēļ jābrauc ar neierasti augstiem apgriezieniem. Portugālē vēl veiksim testu ātrumposmu, kur apgūsim auto, ar ko startēsim Pasaulē šajā sezonā.”

Portugāles rallijs ir viens no interesantākajiem un tehniskākajiem grants rallijiem Pasaules čempionāta kalendārā. Šī rallija ātrumposmi ir savdabīga kombinācija no platiem un ļoti šauriem ceļu posmiem. Bez tam Portugāles sarkanās, abrazīvās smiltis riepas nesaudzē – tās nodilst par 40% ātrāk kā citos rallijos, tāpēc sportistiem ir ļoti jāuzmanās.

Nesaudzīga ir arī Vodafone Rally de Portugal programma – Andis Neikšāns ar Pēteri Dzirkalu sestdien dosies uz Portugāli, lai jau 26. martā uzsāktu divas dienas ilgo iepazīšanos ar sacīkšu trasi. Trešdien ekipāžai būs iespēja iepazīt savu jauno sporta automobili un to izmēģināt testa ātrumposmā. Taču pirmās sacensību dienas rītā ekipāžai pirms starta vēl nāksies iepazīties ar rallija atklājošo šova ātrumposmu pašā Lisabonas sirdī. Pēc pirmā, 3,27 km garā ātrumposma, kuram starts tiks dots pulksten 14:30 pēc Portugāles laika, ekipāžām pa ceļam uz 300 km attālo rallija centru Faro pilsētā, nāksies izbaudīt šī rallija lielāko jaunumu – trīs nakts ātrumposmus ar kopējo garumu 35,58 km. Otrā rallija diena sāksies pusdienlaikā, taču sportistiem Tavira apkaimē sacensību režīmā būs jāveic 132,68 km, kas sadalīti sešos ātrumposmos. Arī katrā no divām atlikušajām dienām sportistiem būs jāveic seši ātrumposmi. Rallija ātrumposmu kopējais garums tādējādi sasniegs 434,77 km, bet pārbrauciena režīmā vien būs jāveic 1129,49 km garš ceļojums pa Portugāles dienvidiem.

Cīņā par “Rally Class” seriāla galveno balvu – pilnībā apmaksātu dalību piecos WRC posmos 2013. gada sezonā ar R4 klases Subaru Impreza STR12 rallija automašīnu – šobrīd ir iesaistījušās vēl trīs citas rallija ekipāžas. Jāatzīst, ka ukraiņa Jurija Protasova un meksikāņa Rikardo Trivino pieredze ir ļoti līdzīga Anda Neikšanā pieredzei. Savukārt nezināmais “spēlētājs” ir indonēzietis Rifats Sungkars, kurš ir viens no Āzijas un Klusā okeāna rallija čempionāta līderiem, taču nekad nav piedalījies rallijos Eiropā. Portugāles rallijā bez “Rally Class” ieskaites dalībniekiem Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāžas konkurenti būs arī pārējie dalībnieki, kuri startēs N4 klasē. Starp tām ir vairākas spēcīgas portugāļu ekipāžas, kā arī Marko Martina audzēknis, igaunis Sanders Pārns.

Kategorija: Sports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply