Saeimā notiks starptautiska konference par fiskālo disciplīnu un izaugsmi Eiropā

Ar mērķi arī Latvijā nodrošināt kvalitatīvu diskusiju par Eiropas Savienības (ES) 25 dalībvalstu nesen parakstīto starpvalstu līgumu par ES fiskālo disciplīnu, 26.martā Saeimā notiks starptautiska konference „Kā salaulāt fiskālo disciplīnu ar izaugsmi?”. Diskusijā piedalīsies augsta līmeņa politiķi no Baltijas valstu un Polijas parlamentiem, Eiropas Parlamenta, kā arī ekonomisti un politologi, kuri modelēs ES ekonomikas tālākas izaugsmes scenārijus.

Diskusiju organizē Saeimas Eiropas lietu komisija sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā. Atklājot konferenci, klātesošos uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica.

„Jaunais fiskālās disciplīnas līgums ir vitāli nozīmīgs Eiropas Savienībai, jo fiskālā stabilitāte ir pirmais būtiskais pasākums Eiropu skārušās ekonomiskās krīzes risināšanā. Tomēr tikpat būtisks ir arī nākamais solis, kas jāsper Eiropas Savienībai – jāveic visaptverošas reformas, kas veicinātu konkurētspēju, izaugsmi un nodarbinātību,” uzsver Z.Kalniņa-Lukaševica.

„Tieši tādēļ esam šīs starptautiskās konferences nosaukumā akcentējuši nepieciešamību maksimāli tuvināt, pat „salaulāt” fiskālo stabilitāti un izaugsmi. Jo viena pati fiskālā disciplīna ļaus pārvarēt krīzes radītās sekas, nepieciešamas arī uz izaugsmi orientētas reformas un pasākumi konkurētspējas veicināšanai,” skaidro Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja.

Konferences pirmā daļa būs veltīta ES fiskālās disciplīnas līguma politiskajiem aspektiem un tā ietekmei uz tālāko ES integrāciju. Tajā politiķi un politologi meklēs atbildes uz jautājumiem, vai jaunais fiskālās disciplīnas līgums ir solis uz tālāku ES integrāciju un, kādu vēlamies redzēt ES tālāko integrāciju.

Diskusijā piedalīsies Igaunijas parlamenta Eiropas Savienības lietu komisijas priekšsēdētājs Tāvi Roivass (Taavi Rõivas), Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja biedrs, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Česlovs Vitauts Stankēvičs (Česlovas Vytautas Stankēvičius), Polijas Seima Eiropas Savienības lietu komisijas priekšsēdētāja Agņeška Pomaska (Agnieszka Pomaska) un Polijas Senāta Eiropas Savienības lietu komisijas priekšsēdētājs Edmunds Vitbrots (Edmund Wittbrodt). Tāpat šajā paneļdiskusijā piedalīsies Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs un Latvijas Universitātes politikas zinātnes profesore Žaneta Ozoliņa.

Savukārt konferences otrajā daļā ekonomisti un politiķi diskutēs par to, kā meklēt līdzsvaru starp fiskālo stingrību un citiem izaugsmes priekšnosacījumiem. Šajā paneļdiskusijā piedalīsies Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, Nordea bankas vecākais ekonomists Andris Strazds, Eiropas Parlamenta deputāts Greiems Vatsons (Graham Watson) un Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Kārlis Bauze. Abas paneļdiskusijas vadīs žurnālists Pauls Raudseps.

Diskusija par jauno ES starpvalstu līgumu notiks 26.martā, plkst.10.00 Saeimas Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11. Dalībai diskusijā iespējams pieteikties līdz 22.martam, zvanot pa tālruni 67087324 vai rakstot uz e-pastu elk@saeima.lv. Vietu skaits ierobežots. Konferences gaitai būs iespējams sekot līdzi arī ar videotiešraides starpniecību Saeimas interneta mājaslapā www.saeima.lv.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply