„Laimīgai Latvijai” gada laikā saziedo 157 646 latus un palīdz 2000 ģimenēm

Šī gada 12.martā apritēja gads, kopš Ziedot.lv labdarības projekta „Laimīgai Latvijai” ietvaros sadarbībā ar veikalu tīklu „Maxima”, „Latvijas Televīziju”, Zaļais punkts un „Mammadaba” sniedz nepieciešamo palīdzību ģimenēm krīzes situācijās visā Latvijā. Kopumā labdarības projektam gada laikā saziedoti 157 646 lati, un tas devis iespēju palīdzēt teju 2000 ģimenēm.

No gada laikā labdarības projektam saziedotajiem 157 646 latiem 27 614 lati saziedoti, zvanot uz labdarības tālruni, 40 156 lati – izmantojot „Maxima” ziedojumu kastītes visā Latvijā, bet 7 928 lati iegūti, pārdodot 1 612 īpašos garšvielu traukus „Maxima” veikalos. Savukārt portālā Ziedot.lv tika saziedoti 81 948 lati. Tāpat projekta ietvaros saziedotas 5,5 tonnas mantu. Par kopējiem ziedojumiem sniegta palīdzība teju 2000 ģimenēm krīzes situācijās visā Latvijā.

„Atskatoties uz padarīto gada laikā, varam būt lepni. Kopīgiem spēkiem mums ir izdevies darīt Latviju ne tikai laimīgāku, bet arī saliedētāku un iecietīgāku. Šādās reizēs redzam, cik nozīmīgs spēks ir līdzcilvēki un to sniegtais atbalsts. Gada laikā tiem, kas nav bijuši dzīves lutināti, esam devuši tik daudz laimes, mīlestības, prieka un cerības, ka varam būt droši – Latvija ir kļuvusi kaut nedaudz laimīgāka. Esam priecīgi, ka daļa līdzekļu vēl ir palikusi neizmantota, un tas ļaus palīdzēt vēl vairākām ģimenēm,” norāda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Ar projektā saziedotajiem līdzekļiem ir apmaksāta ārstniecība pēc nelaimes gadījumiem – operācijas, medikamenti, pretizgulējumu matrači; sniegta palīdzība tuvinieku nāves gadījumos ārvalstīs, kad nepieciešams braukt atvadīties vai apglabāt tuvinieku dzimtenē; iegādāti būvmateriāli un sadzīves tehnika mājokļu atjaunošanai pēc ugunsgrēkiem.

Tāpat trūcīgām ģimenēm apmaksāta malka un pārtika, sadzīves tehnika, inventārs dārza darbiem un kokapstrādei, remontdarbi, bērnu mēbeles, medikamenti, ārstniecība, rehabilitācija, sadzīves ķīmija, autiņbiksītes un citi mazuļu aprūpes piederumi.

Projekts rūpējās arī par Latvijas sirmgalvjiem un smagi slimiem cilvēkiem, kuriem tika apmaksāti medikamenti, diagnostika, zobu protezēšana un ārstniecība, operācijas, ķīmijterapija, rehabilitācija, protēzes, higiēnas preces un aprūpētāja izdevumi.

Savukārt ģimenēm ar bērniem invalīdiem tika apmaksāti ceļa izdevumi smagi slimas meitenes valsts apmaksātai ārstniecībai Šveicē, kā arī invalīdu kāpņu pacēlāja ierīkošana kāpnēs diviem smagi slimiem brāļiem.

No ziedotajiem naudas līdzekļiem 106 676 latu apmērā palīdzību jau saņēma 144 ģimenes visā Latvijā, apmaksājot tām nepieciešamos pakalpojumus vai preču iegādi, savukārt vairāk kā 50 tūkstoši latu tiks izlietoti vēl vairākām ģimenēm, kas gaida palīdzību.

Palīdzība sniegta 18 ģimenēm no Kurzemes, 27 ģimenēm no Vidzemes, 7 ģimenēm no Zemgales, kā arī 10 ģimenēm no Latgales un 82 ģimenēm no Rīgas.

Labdarības projektam ziedotās mantas nosūtītas 377 ģimenēm visā Latvijā. Lielākoties nosūtīta pārtika, saimniecības preces, ledusskapji, velosipēdi, apģērbs un apavi, kā arī zīdaiņu preces – autiņbiksītes, pārtika, gultiņas, ratiņi u.c. Palīdzība sniegta 93 ģimenēm Kurzemē, 143 ģimenēm Vidzemē, 62 ģimenēm Zemgalē, kā arī 74 ģimenēm Latgalē un 5 ģimenēm Rīgā.

Labdarības projekta ietvaros 1 200 ģimenēm tika nodrošināts atbalsts konsultāciju veidā. Savukārt 218 ģimenēm tika nodotas uzņēmumu un iedzīvotāju sarūpētās Ziemassvētku pakas, kas svētku laiku padarīja vēl īpašāku.

Lai iesaistītos palīdzības sniegšanā un dāvātu līdzekļus ģimeņu atbalstam projektā „Laimīgai Latvijai”, līdzcilvēki var iesaistīties palīdzības sniegšanā dažādos veidos. Ikviens ir aicināts izvēlēties sev ērtāko labdarības veidu:
• ziedojot ar internetbankas palīdzību Ziedot.lv mājas lapā www.ziedot.lv;
• zvanot uz ziedojumu tālruni 900 67 009 (maksa par zvanu – 1 lats);
• ziedojot 800 ziedojumu kastītēs veikalu tīklā „Maxima” visā Latvijā.

Projektā „Laimīgai Latvijai” iegūtie ziedojumi tiek izmantoti, lai sniegtu palīdzību ģimenēm visā Latvijā. Sadarbojoties sociālajiem dienestiem un vietējām labdarības organizācijām, Ziedot.lv rūpīgi izvērtē katras ģimenes situāciju un organizē nepieciešamās palīdzības sniegšanu. Akciju atbalsta Ziedot.lv, veikalu tīkls „Maxima”, „Mammadaba” un „Latvijas Televīzija”.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

One Response to “„Laimīgai Latvijai” gada laikā saziedo 157 646 latus un palīdz 2000 ģimenēm”

  1. aprīlis 8, 2018 at 3:57 pm #

    wow….mēs spējām palīdzēt 2000 ģimenēm, tas ir iespaidīgi. Prieks par šādām akcijām.

Leave a Reply