RD Vienotība piedāvā samazināt rēķinus par ūdens zudumiem

Partijas „Vienotība” Rīgas domes deputāti nākuši klajā ar vairākiem ierisinājumiem kā novērst ar vien pieaugošo izdevumu pozīciju komunālo maksājumu rēķinā, ko veido ūdens zudumi.

Līdz šim tika uzskatīts, ka ūdens zudumi sastāda apmēram 20-30%, reizēm 50% no patērētā ūdens, taču Rīgas domes priekšsēdētājs un Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” sniedz informāciju, ka ūdens zudumi mājās sastāda pat 100% no patērētā, informē RD Vienotība frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

RD Vienotība frakcija saņem Rīgas iedzīvotāju sūdzības par nesamērīgi lielām izmaksām par ūdens zudumiem, kā arī to, ka pārmaksas gadījumā netiek veikta rēķina korekcija, informē deputāti.

„Uzvelt visu rūpju nastu tikai uz iedzīvotāju pleciem, turklāt veidojot priekšstatu, ka viņu pašu vainas dēļ Rīgā netiks uzcelts kāds bērnudārzs ir gļēvi un bezatbildīgi,” savu nostāju pauž RD deputāts Olafs Pulks.

Lai novērstu problēmu ar ūdens zudumiem, RD „Vienotība” frakcijas deputāti piedāvā vairākus risinājumus:
Pirmkārt, nepieciešams nomainīt mājas kopējos skaitītājus, kā arī jāsaīsina to verifikācijas termiņš līdz 2 gadiem līdzšinējo 4 vietā. Deputātu rīcībā esošā informācija liecina, ka lielo skaitītāju nomaiņas gadījumā ūdens zudumi samazinās par 30% un vairāk. Mājas kopējo skaitītāju maiņa būtu jāveic par SIA „Rīgas ūdens” līdzekļiem.

Otrkārt, jānomaina, tā sauktie, mazie skaitītāji dzīvokļos pret modernākiem un efektīvākiem (grūtāk ietekmējamiem) C klases skaitītājiem. Ņemot vērā SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” nespēju atrisināt daudzas problēmas, vienlaikus protot iekasēt no iedzīvotājiem samaksu par ‘pakalpojumiem’, arī C klases skaitītāji jāiegādājas pašvaldības uzņēmumam „Rīgas namu pārvaldnieks”. Tā kā viena C klases skaitītāja cena vidēji svārstās no 10 – 15 Ls, tad šāda projekta īstenošanai nepieciešamā summa ir no 3 līdz 4 miljoniem latu.

DZĪKS „Pirmie Valdeķi” valdes priekšsēdētājs Aivars Porietis preses konferencē apliecināja, ka ieviešot augstākas klases skaitītājus visos dzīvokļos viņu apsaimniekotajā mājā, ūdens zudumu apmērs vēl vairāk pieaudzis. Tikai pēc tam, kad SIA „Rīgas ūdens” veicis mājas kopējā ūdens skaitītāja nomaiņu ūdens zudumi no 40% samazinājušies līdz 10%. Tādējādi pierādās aizdomas, ka lielākā problēma ir mājas kopējos jeb tā sauktajos lielajos skaitītājos.

„Augstākas klases skaitītāju ieviešana novērsīs iespējamās mahinācijas ar skaitītāju rādījumu ietekmēšanu un patērētā ūdens rādījumi tiks nolasīti vienlaicīgi, kas mazinās iespējamās starpības, kuras norakstīt ūdens zudumos,” skaidro RD deputāts Māris Puriņš.

RD Vienotība deputāti vērš uzmanību, ka ūdens tarifus šīs darbības nedrīkst ietekmēt, ja tomēr tā notiks, tad tā būs RD priekšsēdētāja Nila Ušakova atbildība.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

2 Responses to “RD Vienotība piedāvā samazināt rēķinus par ūdens zudumiem”

  1. Ūdens ierīkošana
    maijs 21, 2013 at 5:00 pm #

    Manuprāt, tas nav reāli izdarāms, jo vairumā Latvijas pašvaldību ūdens piegāde uzticēta privātājās ”rokās” un valstij tur maza teikšana…

  2. jūlijs 10, 2014 at 3:39 am #

    C klases ūdens skaitītāji ar tālvadības nolasīšanu ir labs risinājums izskaust ūdens zagļus, bet viņi parasti daudzdzīvokļu mājās jauc gaisu, tāpēc lēmumi par kvalitatīvu skaitītāju uzstādīšanu netiek pieņemti!
    Cilvēki jāizglīto un jāpierāda izdevīgums.

Leave a Reply