Labdarības projekts „Laimīgai Latvijai” padarījis laimīgākas 18 ģimenes

Latvijas ģimeņu atbalstam Ziedot.lv projekta „Laimīgai Latvijai” ietvaros ziedojumu kastītēs pie „Maxima” veikalu kasēm iedzīvotāji no marta līdz maija beigām ir saziedojuši 6 323 latus. Pateicoties cilvēku atsaucībai un operatīvai palīdzībai, sniegtais atbalsts padarījis laimīgākas 18 ģimenes Rīgā, Madonā, Lielvārdē, Kuldīgā, Salacgrīvā, Strenčos, Liepājā, Saldū, Amatā un Ērgļos.

Pateicoties raitai saziedoto līdzekļu aprites sistēmai, teju visi saziedotie līdzekļi jeb 6 245 lati jau nonākuši pie adresātiem – ģimenēm ar akūtām sadzīviskām un medicīniskām problēmām. Par saziedotajiem līdzekļiem apmaksāts projektēšanas darbs elektroenerģijas pievienošanai trīs bērnu ģimenes mājai, iegādāti materiāli jaunam jumtam, pārvietojamā dzīvojamā māja ģimenei pēc ugunsgrēka, sarūpēta krāsns un virtuves iekārta u.c. Tāpat vairākiem cilvēkiem apmaksāti dzīvībai būtiski medicīnas izmeklējumi un rehabilitācija, kā arī medikamenti, piemēram, ļaundabīga audzēja vai C hepatīta ārstniecībai.

„Varam būt gandarīti par cilvēku lielo atsaucību un neatsveramo atbalstu. Arī salīdzinoši vienkāršā veidā ar ziedojumu kastītēm pie veikalu kasēm esam spējuši savākt nozīmīgu summu ģimeņu atbalstam. Pateicoties tam, varam palīdzēt daudziem līdzcilvēkiem, sniedzot reālu palīdzību un nodrošinot tādas ikdienai nepieciešamas lietas kā zāles, jumts virs galvas, gaisma un siltums mājās. Tā nav tikai apģērbu vai vienkāršu mantu sagādāšana, bet nopietnu sadzīvisku problēmu atrisināšana, lai ģimenēm būtu iespēja dzīvot tikpat cilvēcīgi, kā to dara citi,” skaidro Ziedot.lv pārstāve Inese Danga.

Apkopojot aktīvākos ziedotājus no visām Latvijas pilsētām, reģionos visvairāk izcēlusies Jelgava (505,79 lati), Daugavpils (464, 52 lati), Liepāja (341,86 lati) un Rēzekne (225,18 lati). Kopumā visaktīvāk ziedošanā iesaistījušies tieši rīdzinieki, kas, izmantojot ziedojumu kastītes pie „Maxima” veikalu kasēm, grūtībās nonākušajām ģimenēm saziedojuši apmēram pusi no kopējā palīdzības apjoma.

Lai arī turpmāk iesaistītos palīdzības sniegšanā un dāvātu līdzekļus ģimeņu atbalstam projektā „Laimīgai Latvijai”, līdzcilvēki var iesaistīties palīdzības sniegšanā dažādos veidos. Ikviens ir aicināts izvēlēties sev ērtāko labdarības veidu:

• ziedojot ar internetbankas palīdzību Ziedot.lv mājas lapā www.ziedot.lv;
• zvanot uz ziedojumu tālruni 900 67 009 (maksa par zvanu – 1 lats);
• ziedojot 684 ziedojumu kastītēs veikalu tīklā „Maxima” visā Latvijā;
• iegādājoties no otrreizējās pārstrādes stikla gatavotu garšvielu trauku kolekciju Ziedot.lv kioskā, www.laimigailatvijai.lv vai „Maxima XX” un „Maxima XXX” veikalos.

Projektā „Laimīgai Latvijai” iegūtie ziedojumi tiek izmantoti, lai sniegtu praktisku palīdzību ģimenēm visā Latvijā. Sadarbojoties sociālajiem dienestiem un vietējām labdarības organizācijām, Ziedot.lv rūpīgi izvērtē katras ģimenes situāciju un organizē nepieciešamās palīdzības sniegšanu. Projektā iesaistītajām ģimenēm tiek dota nevis nauda, bet gan atbalsts, nodrošinot pašas nepieciešamākās ikdienas lietas.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply