Bruņotie spēki un „Statoil” pilnveido iemaņas rīcībai ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem

Rīt, 8.jūnijā, „Statoil” degvielas uzpildes stacijā Ādažos notiks kopīgas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un „Statoil Fuel & Retail Latvia” praktiskās apmācības, kurās pilnveidos iemaņas rīcībai gadījumā, kad degvielas uzpildes stacijas telpās tiek atrasts sprādzienbīstams priekšmets.

Apmācībās piedalīsies Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas (NMN) skolas kursanti, kā arī degvielas uzpildes stacijas darbinieki. Sprādzienbīstamo priekšmetu neitralizēs NMN skolas kursanti, izmantojot ūdens lielgabalu.
„Kursantu apmācībai reālām situācijām pietuvinātos apstākļos ir ļoti būtiska nozīme, tāpēc esmu pateicīgs „Statoil Fuel & Retail Latvia” par šo sadarbības iespēju,” norāda NMN skolas Improvizēto spridzināšanas ierīču neitralizēšanas nodaļas priekšnieks kapteinis Raimons Mārtiņš.

„Ar NBS šādā veidā sadarbojamies pirmo reizi un kopīgās apmācības būs jauna un noderīga pieredze, lai pilnveidotu „Statoil” risku vadības procedūras un darbinieku iemaņas. NBS iniciatīva rīkot mācības tieši mūsu degvielas uzpildes stacijā papildina „Statoil” drošības politiku – preventīvu negadījumu risku identificēšanu un novēršanu, kā arī darbinieku kompetences celšanu ar dažādu negadījumu simulācijām, kas palīdz reālā situācijā rīkoties ātrāk, precīzāk un jau sagatavoti,” stāsta „Statoil Fuel & Retail Latvia” Vides.Veselības.Drošības. departamenta vadītājs Viesturs Astičs.

Improvizēto spridzināšanas ierīču neitralizēšanas kursā, kas NMN skolā notiek no 21.maija līdz 29.jūnijam, kursanti gan teorētiski, gan praktiski apgūst zināšanas un iemaņas pašizgatavotu sprādzienbīstamu priekšmetu neitralizēšanā. Kursā jāapgūst sprāgstvielu un improvizēto ierīču uzbūve, neitralizēšanas operācijas un tajās izmantojamā ekipējuma uzbūve.

Iedzīvotāju ievērībai!

Vingrinājuma laikā no plkst.11 līdz plkst.13 „Statoil” degvielas uzpildes stacija Ādažos apmeklētājiem būs slēgta. Nacionālie bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un ”Statoil Fuel & Retail Latvia” vārdā aicina šajā laikā pakalpojumu saņemšanai izmantot citas „Statoil” degvielas uzpildes stacijas.

Kategorija: Tiesības
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply