SEB banka piešķīrusi aizdevumu 17 miljonu eiro apmērā SIA „Riga Bulk Terminal”

SEB banka piešķīrusi 17 miljonu eiro lielu aizdevumu uzņēmumam Riga Bulk Terminal, kas paredzēts multifunkcionāla beramkravu termināla izbūvei Rīgas brīvostas teritorijā, Kundziņsalā, un jaunu pārkraušanas iekārtu iegādei. Kopējās projekta izmaksas sastāda 24 miljonus eiro. SEB banka finansē vairāk kā 70% no projekta izmaksām.

Jaunā termināla, kurš tiks izbūvēts atbilstoši visām Eiropas Savienības un vides aizsardzības prasībām, būvniecība notiks vairākās kārtās. Pēc pirmās kārtas izbūves plānotais beramkravu pārkraušanas apgrozījums sastādīs 1 miljonu tonnu gadā, savukārt pēc termināla visu kārtu izbūves pabeigšanas maksimālā pārkraušanas kapacitāte sasniegs 2.8 miljonus tonnu gadā. Terminālī plānots pārkraut graudus, dažādus lopbarības produktus un starpproduktus, jēlcukuru, mālzemi, kā arī citas beramkravas. Termināla piestātnē būs iespējams pieņemt Panamax tipa kuģus ar DWT līdz 70 000 tonnām. Projekta ietvaros tiks nodrošinātas 100-150 jaunas darbavietas.

Riga Bulk Terminal izpilddirektors Arnis Ronis: „Pateicoties SEB bankas piešķirtajam finansējumam, varam uzsākt projekta realizāciju. Pašlaik ir saņemtas visas nepieciešamās atļaujas un skaņojumi beramkravu termināla būvniecības uzsākšanai, līdz ar to jau šī gada jūnija sākumā uzsāksim termināla būvdarbus, kurus plānots pabeigt 2013. gada septembra mēnesī.”
SEB bankas Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Kristaps Strazds: „Tā kā šis projekts palielinās Rīgas brīvostas pārkraušanas kapacitāti, piesaistot papildu kravas apjomus pārkraušanai un palielinot tranzītkravu plūsmu caur Latviju un tās ostām, tas būs papildu pozitīvs stimuls ne tikai SIA „Riga Bulk Terminal”, bet arī Latvijas ekonomikai.”

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply