MTG Baltijas direktors Kaspars Ozoliņš: „Lattelecom” cīņā par naudu izmanto netīras metodes

„Lattlecom” vadītājs cīņā par naudu pielieto metodes, kas robežojas ar melno šantāžu. Jau pirms pāris nedēļām Juris Gulbis izplatīja presē ne ar ko nepamatotu viedokli par to, ka MTG darījuma rezultātā LNT tikšot pārvērsts par televīzijas kanālu krievu valodā. Šim apgalvojumam trūkst jebkāda biznesa loģika – sen zināms, ka MTG gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs ir stratēģiskais investors tieši mediju nozarē. MTG vēlas ilglaicīgi un sekmīgi strādāt šajā sektorā, augot līdzi savam skatītājam, tai skaitā atkal padarot LNT un TV3 par pelnošiem uzņēmumiem pirmkārt tieši ar saturu latviešu valodā.

Nav nekādas jēgas spēcīgu latviešu kanālu mēģināt pārvērst par kanālu krievu valodā, zaudējot nozīmīgu auditorijas daļu. Tāpēc šādu viedokļu izplatīšanā nav nekādas jēgas arī meklēt biznesa ētiku „Lattelecom” vadītāja komunikācijā.

Laikā, kad Konkurences padomei bija jāpieņem lēmums par LNT un MTG apvienošanos, „Lattelecom” vadītājs atkārtoti izplata ne ar ko nepamatotu viedokli par MTG vēlmi pārdod mediju aktīvus uzņēmumam „Gazprom”. Šādu veida viedokļu autoriem jājautā, kurš vada viņu uzņēmumu, jo viņiem pašiem par biznesa loģiku nav nekādas izpratnes. Patiesība ir gluži pretēja – reāli ir draudi, ka krīzes rezultātā finansiāli novārdzinātus un ar zaudējumiem strādājošus medijus, tai skaitā AS „LNT”, kurai neļautu apvienoties ar MTG, bez jebkādām Latvijas institūciju atļaujām nopērk citu valstu struktūras. Ironiski varētu vaicāt „Varbūt Gulbis jau sarunājis ar Gazprom?” Tomēr „Lattelecom” cīņa par naudu nedrīkst novirzīt mūsu uzmanību no patiesā izaicinājuma. MTG, neraugoties uz „Lattelecom” vadības melīgo komunikāciju un patiesajiem mērķiem, tomēr vēlas atkārtoti uzsvērt nacionālo televīzijas komerckanālu LNT un TV3 līdzatbildību par nacionālo drošību. Attiecībā uz iespējamo MTG un LNT apvienošanos mūsu piedāvājuma stūrakmens ir nostiprināt nacionālo saturu LNT un TV3 ēterā, saglabāt redakcionālo neatkarību un ziņu dažādību, padarīt šos uzņēmumus par finansiāli pelnošiem atkal, attīstīt TV5 kā krievu valodā raidošo kanālu, tāpat saglabāt TV3 un LNT kanālus bezmaksas virszemes apraidē. Mēs atbalstīsim mediju Ombuda izveidi un vienota spēcīga sabiedriskā mēdija izveidi, cik tas būs no mums atkarīgs.

Vēlos uzsvērt, ka, lai novērstu apvienošanās riskus, MTG jau devis piekrišanu stingrai reklāmas cenu kontrolei, jo mēs nevēlamies savos biznesa partneros raisīt bažas par MTG dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Baidīšana ar grandiozu reklāmas cenu kāpumu ir nekas cits kā baidīšana, jo MTG ir orientēts uz ilglaicīgu biznesu, nevis biznesa pašnāvību.

Televīzijas un mediju sektors pašlaik atrodas dziļu pārmaiņu priekšā. To nostiprināšana ir nacionālās drošības uzdevums – to es uzsvēru arī nupat notikušajā Latvijas Transatlantiskās Organizācijas LATO konferencē. Lai mēs visi varētu saglabāt stipru nacionālo informācijas telpu, nepieciešamas daudzas reformas, kurām protams ir un būs pretinieki. Tomēr noskaņojums sabiedrībā, valdības koalīcijas politika, NEPLP kompetence un apņēmība, mediju ekspertu atbalsts – šie priekšnoteikumi šobrīd ir labvēlīgi un ļauj skatīties uz minēto reformu norisi ar zināmu optimismu.

Kategorija: Viedokļi
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply