CSDD turpina kampaņu „Velosipēdu redzi?”

Šogad, līdz 19.aprīlim, Latvijā ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 45 cilvēki, turklāt katrs sestais no bojāgājušajiem ir velosipēdists. Salīdzinot ar šo pašu laika periodu pērn, situācija ir būtiski pasliktinājusies, jo 2011.gada pirmajos trijos mēnešos bojā gājušo velosipēdistu nebija, bet ievainoti bija 19.

Uzsākoties aktīvajai velosezonai, šogad Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) turpina pērn veiksmīgi uzsākto sociālo kampaņu „Velosipēdu redzi?”, kā ietvaros dažādi pasākumi notiks līdz pat jūnija sākumam.

Kampaņas mērķis un uzdevums – atgādināt par velosipēdistu drošību, par izmaiņām likumdošanā, veicināt satiksmes dalībnieku savstarpējo sapratni un atbildību uz ceļiem, jo, kā liecina CSDD aptaujas dati, 70% ceļu satiksmes negadījumu autovadītāji riteņbraucēju ierauga tikai pēc avārijas. Turklāt pēc pēdējiem traģiskiem ceļu satiksmes negadījumiem svarīgi ir uzsvērt arī vecāku atbildību par saviem bērniem ceļu satiksmē. Būtiski piebilst, ka 2011.gadā, kampaņas „Velosipēdu redzi?” laikā nebija traģiski negadījumi, kuros iesaistīti riteņbraucēji. Šajā laikā veloīpašnieku drošībai tika izveidots valstī lielākais velosipēdu reģistrs, kurā šobrīd reģistrēti jau vairāk nekā 11 tūkstoši braucamo.

Kampaņas „Velosipēdu redzi?” laikā ikvienam būs iespējas piedalīties dažādos konkursos un iegūt noderīgas balvas, kā arī saistošā un interaktīvā veidā uzzināt velosipēdistiem svarīgas lietas:
• likumdošanas izmaiņas: piemēram, velosipēdistiem ir atļauts šķērsot regulējamas gājēju pārejas braukšus ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu (apmēram 4-5 km/h) un netraucē gājējiem
• velo drošība: šī gada jaunums – velobraucēju ērtībai tuvākajā laikā sadarbībā ar lielākajiem veloveikaliem CSDD nodrošinās iespēju braucamos reģistrēt šajā tirdzniecības vietās jau uzreiz pēc to iegādes;
• plašsaziņas līdzekļos: televīzijas klipos, radio sižetos aktuāla informācija un konkursi;
• CSDD velo teltis: katram apmeklētājam būs iespēja uzzināt par velosipēdu reģistrēšanu un drošību, uz īpaša stenda pārbaudīt savu reakciju, apgūt praktiskus padomus velo remontēšanai;
• noderīgas balvas veiksmīgākiem velo pasākumu un konkursu dalībniekiem;
• skolēnu izglītošana: paralēli kampaņai „Velosipēdu redzi?” CSDD jau deviņpadsmito gadu kopā ar partneriem rīko sacensības 4.-6.klašu skolēniem „Jauno satiksmes dalībnieku forums” par velo drošību, ar mērķi pievērst mazo satiksmes dalībnieku uzmanību drošības jautājumiem (http://ej.uz/eyi8).

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply