„Baltas” mātes kompānija pirmo reizi atklāj „Titānika” apdrošināšanas polisi

Apdrošināšanas sabiedrības „Balta” mātes kompānija „RSA Group” ar savu 300 gadu apdrošināšanas ekspertīzi un pieredzi ir bijusi saistīta ar dažādiem pasaules vēsturē būtiskiem notikumiem. Apritot 100 gadiem kopš kuģa „Titāniks” katastrofas, starptautiskā apdrošināšanas grupa „RSA Group” pirmo reizi publikai ir atklājusi pasaulslavenā kuģa 1912.gada 30.aprīļa apdrošināšanas dokumentu.

Britu apdrošināšanas kompānija „Royal Insurance”, kas tagad ir daļa no apdrošināšanas sabiedrības „Balta” starptautiskās grupas „RSA Group”, pēc „Titānika” traģēdijas apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja 4000 mārciņu, kas mūsdienu naudas vērtībā būtu 263 000 mārciņu. Kopumā atlīdzībās saistībā ar kuģa katastrofu izmaksāja 150 000 mārciņu.

Lai apdrošinātu „Titāniku”, tā īpašnieki „White Star Line” 1912.gadā bija izmantojuši vairākus simtus dažādu kompāniju. Kuģa korpusa un mehānismu vērtība vien tika noteikta viena miljona mārciņu apmērā, kas mūsdienu naudas vērtībā sasniegtu teju 66 miljonus mārciņu.

„RSA Group” direktors jūras lietu jautājumos Ričards Tērners atzīmē: „Lai arī miljons britu mārciņu neizklausās kā ļoti liela summa, tomēr tai vajadzēja būt vienai no lielākajām, ja ne vislielākajai, salīdzinot ar citiem tā laika kuģiem. Tas, ka tik daudzi apdrošinātāji tika iesaistīti viena kuģa apdrošināšanā, nozīmēja, ka riski tika sadalīti un „Titānika” bojāeja ietekmēja ļoti lielu skaitu apdrošinātāju.”

Aptuveni aprēķini liecina – katra kompānija nosedza vienu procentu no kuģa kopējās vērtības. Ričards Tērners arī norāda, ka novērtēt „Titānika” bojāejas atstāto iespaidu uz kuģu apdrošināšanas prēmijām ir ļoti grūti, jo divus gadus vēlāk sākās Pirmais pasaules karš, kura ietekmē tirgū dominēja kara radīto zaudējumu atlīdzības. Turklāt „Titānika” bojāeja atklāja kuģa dizaina vājās vietas, kas vēlāk tika novērstas, būvējot jaunos kuģus un tādējādi atstājot būtisku ietekmi uz visu kuģu būvniecības attīstību.

Kategorija: Tūrisms
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply