Digitālā graudu tirdzniecības platforma – Latvijā piesaka jaunu pieeju lauksaimniecībā

Latvijā izstrādāta Baltijā pirmā interneta graudu tirdzniecības platforma AgroPlatforma, kas ar savu funkcionalitāti un iespējām piesaka jaunu pieeju, kā strādāt lauksaimniecībā. Ar AgroPlatformu graudus varēs tirgot ar daudz lielāku jaudu, to būs iespēja izdarīt ātrāk nekā līdz šim, izdevīgāk un viennozīmīgi – efektīvāk. Platformas izstrādātāji paredz, ka risinājums nozares kopējo apgrozījumu ļaus celt līdz pat 15%, kā arī dos pozitīvu impulsu nozarei kopumā.

“Ikdienā strādājot nozarē jūtam, ka pastāvīgi tiek zaudēts laiks un nauda, jo viens graudu tirdzniecības darījums mēdz aizņemt neiedomājami daudz laika un pūļu” stāsta uzņēmuma AgroPlatforma pārstāvis un lauksaimniecības eksperts Gatis Bērziņš. “Darījumi ir pakļauti dažādiem riskiem un kļūdām gan no lauksaimnieku puses, gan no graudu pircēju puses. Tāpat, attiecības starp abām darījumu pusēm ne vienmēr ir vienlīdzīgas. AgroPlatforma šīs lietas atrisinās!” sola AgroPlatformas pārstāvis.

AgroPlatforma risinājums kopumā ļaus lauksaimniecības nozarē ieviest digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas gan e-komercijas rīku formātā, gan komunikācijā un digitālajā socializācijā.

AgroPlatforma ir graudu tirdzniecības procesu instruments, kas vienlīdz labi noder abām darījumu pusēm – lauksaimniekam un graudu pircējam. Kā zināms, graudu cenu pasaulē, t.sk. Latvijā, nosaka pasaules cenu biržas, kuru publicētie cenu indeksi tiek izmantoti cenu noteikšanā graudu darījumos. AgroPlatforma ir savienojums ne tikai starp lauksaimnieku un graudu pircēju, bet arī savienojums ar cenu biržu. Abām pusēm iesaistoties darījumos ar AgroPlatformu, tiks samazinātas graudu iepirkuma tiešās izmaksas un iegūts lielāks ātrums un efektivitāte cenu noteikšanas procesos. Darījumi kļūs pārskatāmāki, drošāk apsekojami un tādējādi gan lauksaimniekiem, gan graudu pircējiem izdevīgāki. Abām darījuma pusēm iegūstot papildu izdevīgumu, iegūs arī Latvijas valsts. Risinājums ļaus papildināt valsts oficiālo statistiku, jo visi darījumu dati tiks uzkrāti datu bāzēs.

AgroPlatforma ir risinājums, kuram līdzvērtīga Eiropā šobrīd nav, lai gan lauksaimniecības nozare ir viena no galvenajām ekonomiku veicinātājām daudzās valstīs. Tāpēc tiek lēsts, ka Platforma tuvāko divu gadu laikā spēs apkalpot vairākus miljonus graudu tonnu darījumu, piedāvājot AgroPlatformas pakalpojumus arī Baltijā un citās Eiropas valstīs.

Izstrādes beigu posmā šī gada martā AgroPlatforma prezentēta arī nozares līderiem un profesionāļiem, t.sk., ietekmīgākās un konstruktīvākās Latvijas lauksaimniecības produkcijas ražotāju organizācijas Zemnieku saeima valdei, kur AgroPlatformas ideja un projekts kopumā guva pozitīvas atsauksmes. Tāpat AgroPlatforma saņēmusi atzinību un pozitīvas atsauksmes gan no lauksaimniekiem, gan no lielākajiem graudu pircējiem Latvijā.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply