Uzņēmējiem šoks: Kā sadzīvot ar mikrouzņēmuma nodokli 2017. gadā

mun20173Saistībā ar grozījumiem mikrouzņēmuma nodoklī satraukumu šobrīd pauž daudzi uzņēmēji. Jautājumi par turpmāko uzņēmumu darbību un riskiem saistībā ar jaunu normu ieviešanu no nākamā gada ir daudz, taču reti kurš sniedz pamatotas atbildes. Par šiem grozījumiem tā arī nav notikušas atbilstošas diskusijas ar iesaistītajām pusēm un sabiedrību.

Kā zināms,  sākot ar 2017.gada 1.janvāri, saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu” par katru mikrouzņēmuma darbinieku ir jāveic obligātās iemaksas no obligāto iemaksu objekta, kas nevar būt mazāks par trīs ceturtdaļām no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēra, kas nozīmē, kā nākamgad par katru nodarbināto darba devējam obligātajās sociālajās iemaksās būs jāsamaksā ne mazāk kā 97,16 eiro mēnesī.

Daudzi uzņēmēji šobrīd pauž satraukumu un neziņu par plānotajiem grozījumiem, kas turpmāk paredz darba devējam segt starpību līdz noteiktajam obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu objektam pat tad, ja darbinieks nestrādā atbilstošu slodzi.  Uzņēmēji ir pārliecināti, ka gaidītās izmaiņas kārtējo reizi palielinās darbaspēka nodokļu un administratīvo slogu, kas savukārt negatīvi ietekmēs uzņēmuma turpmāko attīstību un, iespējams, apdraudēs biznesa pastāvēšanu nākotnē.

Kā atzīst biznesa izglītības centra “Biznesa Izglītība” projektu vadītājs Jānis Ozoliņš, uzņēmēji šobrīd saskaras ar daudzām grūtībām, kas būtiski samazina to spējas Latvijā attīstīties un izdzīvot. “Bieži dzirdam, ka valdība sola atvieglot uzņēmējdarbību, taču prakse rāda pretējo – arvien jauni darba spēka nodokļi nospiež mūsu uzņēmējus un samazina to spējas izdzīvot Latvijā. Viens no pēdējiem jaunumiem ir saistīts ar izmaiņām mikrouzņēmumu nodoklī, kas vissmagāk skars tos, kuri tikai šobrīd sāk gūt peļņu. Šādi grozījumi var radīt nopietnus zaudējumus, tāpēc ikvienam ir savlaicīgi jāsagatavojas gaidāmajām izmaiņām un jābūt pārliecinātiem par saviem nākamajiem soļiem,” norāda J.Ozoliņš.

Šajā sakarā biznesa izglītības centrs “Biznesa Izglītība” ikvienu uzņēmumu aicina apmeklēt aktuālu semināru par MUN likuma grozījumiem “Aktuālās izmaiņas mikrouzņēmuma nodokļa likumā no 2017. gada. Iespējas un risinājumi!”. Semināru vadīs grāmatvedības un biznesa semināru pasniedzēja Aija Vaivode, kurai ir 16 gadu pieredze Valsts ieņēmumu dienestā (VID), vecākās nodokļu inspektores un konsultāciju daļas priekšnieces amatos.

Šajā seminārā klausītājiem būs iespēja iepazīties ar aktualitātēm MUN maksātājiem, izmaiņām likumdošanā, komercdarbības formām un daudz ko citu, lai iegūtu plašākas zināšanas par MUN izmaiņām. Semināra beigās individuālās konsultācijas un atbildes uz jautājumiem. Plašāku informāciju par semināru var iegūt Biznesa Izglītība mājaslapā.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply