6. Starptautiskais cirka festivāls “Zelta Kārlis” Rīgas Cirkā no 22. – 25. janvārim

zelta_karlis_2016Rīgas Cirka rīkotais starptautiskais cirka mākslas festivāls “Zelta Kārlis” šogad Rīgas cirkā notiek jau sesto reizi! Protams, Montekarlo festivāls šobrīd svin jau jubilejas 40. gadu, bet arī tas, ka Rīgas Cirka festivāls šajā konkurencē, kad Eiropā janvārī vienlaicīgi notiek vairāki pasaules līmeņa festivāli, ir spējis ierindoties labāko festivālu konkurencē, ir rādītājs tam, ka mūsu festivāls profesionālajai cirka pasaulei ir vajadzīgs un prestižs.

Šogad dalībai festivālā bija pieteikušies vairāk par 100 māksliniekiem no 15 pasaules valstīm – ASV, Ēģiptes, Kolumbijas Krievijas, Ukrainas, Latvijas, Polijas, Zviedrijas, Vācijas, Somijas, Rumānijas, Moldovas, Baltkrievijas, Itālijas un Šveices, kopā gandrīz 80 priekšnesumi dažādos cirka žanros. Atlases konkursa rezultātā festivāla izrādēm ir atlasīti 34 dažādu žanru cirka priekšnesumi jeb numuri no 12 valstīm, kopā 64 dalībnieki.

Gandrīz katrs festivāla dalībnieks ir pazīstams dažādu pasaules cirku skatītājiem un var lepoties ar uzvarām dažādos citos pasaulē rīkotos cirka festivālos un savos portfolio uzskaita pasaules vadošos cirkus, kuros tie regulāri uzstājas.
Ik gadu festivālā piedalās arī Latvijas mākslinieki. 24.janvāra festivāla atklāšanas izrādē būs iespējams tikties ar mūsu māksliniekiem – gan jaunajiem talantiem, gan iepriekšējo festivālu laureātiem, savukārt festivāla konkursa dienās konkursa “B” programmā arī šogad startēs divi mūsu mākslinieku cirka numuri. Svetlana un Romans Silinēviči demonstrēs ekspresīvu vingrojumu gaisā uz vertikālajām lentām, savukārt Inna Sopova startēs ar jauniestudētu ilūzijas priekšnesumu ar sunīšiem. Turēsim īkšķus!

Mūsu festivāls ir ieguvis labu slavu Amerikā. Arī šogad uz festivālu no Amerikas Savienotajām Valstīm lido cirka mākslinieki – gaisa vingrotāji uz trapecēm.

Pirmo reizi pie mums ieradīsies arī žonglieris no Ēģiptes! Savā žanrā – žonglēšanā atsitienā pret zemi, ēģiptiešu mākslinieks Hassan Weam Rashed Ahmed sīvā konkurencē sacentīsies ar krievu mākslinieku Denis Chindyaskin.
Pašiem sava – slavenākā latviešu klauna, tautas mākslinieka Antonio (Antona Markūna) balva – arī šogad, tāpat kā pērn, būs kādam festivāla klauniem. Šīs balvas autore ir gleznotāja, mākslinieka meita Alla Koroļova. Antonio balva – tas ir lielisks papildinājums galvenajām balvām,

Festivāla balvu (Grand Prix, Zelts, Sudrabs, Bronza) autors jau tradicionāli ir viens no Latvijā populārākajiem dažādu reprezentatīvu balvu dizaineriem, metāla māksliniekiem – Artūrs Endziņš.

Katra starptautiska festivāla līmeni nosaka ne vien mākslinieku kvalitāte un meistarība, bet arī žūrija, kurai uzticēts ļoti sarežģītais talantu izvērtēšanas darbs. Šogad žūrijas sastāvā Minskas (Baltkrievija), Taškentas (Uzbekistāna), “Brazil Jack” (Zviedrija), Luhanskas (Ukraina) cirku direktori, Krievijas Valsts M.Rumjanceva (Karandaša) vārdā nosauktās cirka un estrādes mākslas skolas direktore, Valsts Berlīnes baleta un cirka mākslas skolas Cirka mākslas nodaļas mākslinieciskais vadītājs (Vācija), ASV, Francijas, Bulgārijas, Krievijas un Dānijas cirka mākslas speciālisti.

Festivāla norises laikā arī skatītajiem būs iespēja izvēlēties savu favorītu, kurš festivāla noslēgumā saņems skatītāju simpātiju balvu – “Skatītāju simpātija”.

Šogad festivāls tiek rīkots ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

6. Starptautiskais cirka festivāla “Zelta Kārlis” programma:

22.janvāris 18:00
Festivāla atklāšanas izrāde. Skatītāji tiks iepazīstināti ar festivāla dalībniekiem. Būs skatāmi gan festivāla dalībnieku cirka priekšnesumi, gan īpašo festivāla viesmākslinieku priekšnesumi.

23.janvāris 12:00 Programma A
23.janvāris 16:30 Programma B

24.janvāris 12:00 Programma B
24.janvāris 16:30 Programma A
Konkursa izrādes. Festivāla dalībnieku priekšnesumi. Arī skatītāji vērtē māksliniekus un pēc izrādes varēs nodot savu vērtējumu balsošanas urnā.

25.janvāris 18:00
Festivāla Gala izrāde. Festivāla laureātu un spilgtāko mākslinieku uzstāšanās. Balvu pasniegšana.

Izrāžu garums ~ 3 stundas, starpbrīdis 15.minūtes.
Biļešu cenas no 10.00 līdz 20.00 EUR . Bērniem no 2 līdz 5 gadiem, bez vietas, klēpī – 1,50 EUR.
Bērnam no piecu gadu vecuma – pilna biļete ar savu vietu.

Biļetes un dāvanu kartes var iegādāties Biļešu servisa kasēs visā Latvijā un www.bilesuserviss.lv.
Dāvanu kartes var iegādāties www.FromMe.lv

Kategorija: Atpūta
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply