Saskaņa: Ik gadu jāpalielina pedagogu algas par 10%

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Saeimas frakcija rosina neieviest jauno pedagogu atalgojuma modeli esošajā formā, bet tā vietā ik gadu palielināt visu skolotāju algas par 10%.

Sākotnēji jaunais pedagogu atalgojuma modelis bija pārdomāts, bet vēlāk tas tika pieskaņots ierobežotajam finansējumam, līdz ar to zaudēja savu jēgu. Šobrīd no tā ieviešanas skolotāji neko neiegūs un šim modelim nav sakara ar vienlīdzību un taisnīgumu, kā tas bija sākotnēji iecerēts. Gluži otrādi – jaunā sistēma demotivēs tos skolotājus, kuri iegulda savu darbu papildus izglītības pasākumos, piemēram, ārpusstundu interešu nodarbībās.

“Ministrijai kopā ar LIZDA arodbiedrību ir jāmeklē kompromiss, lai nākotnē tomēr ieviestu jaunu pedagogu atalgojuma modeli, taču, kamēr tas tiek darīts, jāturpina palielināt visu skolotāju algas par 10% katru gadu,” uzskata Saeimas deputāts Ņikita Ņikiforovs (Saskaņa).

Šādu priekšlikumu 2016.gada valsts budžetam sniedz “Saskaņas” frakcija. Ja priekšlikums tiktu atbalstīts, tad pie algas pielikumi attiektos gan uz pirmsskolu, gan skolu, gan profesionālo skolu un augstskolu pedagogiem.

Tikmēr šobrīd, cenšoties ieviest jauno pedagogu atalgojuma modeli, ir izveidojusies situācija, kurā pat paši skolotāji nezina, kāda tad būs viņu alga, kas ir nepieļaujami.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply