LAMB uzsāk satiksmes drošības projektu – Autogaismas kārtībā

ccflangeleyesE46Latvijas Automoto biedrība (LAMB) no 9. līdz 25. oktobrim organizē satiksmes drošības projektu „Autogaismas Kārtībā!”. Tā mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību FIA 10 satiksmes drošības Zelta likumiem un automašīnas tehniskajam stāvoklim, it īpaši autogaismu pareizam regulējumam.

Rīgā autovadītāji varēs bez maksas pārbaudīt, un, ja iespējams, arī noregulēt autogaismas tirdzniecības parka „Alfa”, tirdzniecības centru „Spice” un „Mols” auto stāvlaukumos, savukārt citur Latvijā satiksmes drošības akcija notiks Statoil DUS Tukumā, Jelgavā, Ogrē, Liepājā un Daugavpilī.

Pagarinoties diennakts tumšajam periodam, pieaug ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuru iemesls ir nepietiekama redzamība, tādēļ īpaši svarīgi, lai autogaismas ir noregulētas, un transporta līdzeklis tumšajā laikā uz ceļa neapžilbinātu pretimbraucošos, labi būtu redzami gan gājēji, gan citi satiksmes dalībnieki. Turklāt Latvijas autoparka vecums ir gandrīz 13 gadi, kas pamato nepieciešamību īpaši rūpīgi attiekties pret auto tehnisko stāvokli un veikt regulāras pārbaudes.

Aizvadītajā gadā Latvijā, salīdzinot ar pārējām ES dalībvalstīm, bija visvairāk bojāgājušo satiksmes dalībnieku uz vienu miljonu iedzīvotāju – 105 cilvēki, bet vidēji ES uz miljonu iedzīvotāju bija 51 bojāgājušais. Viens no traģiskās statistikas iemesliem ir FIA 10 satiksmes drošības Zelta likumu neievērošana, neatbilstošais automašīnas tehniskais stāvoklis, bieži nenoregulētas autogaismas.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply