Piena nozare ir sarežģītā situācijā

milk_22-300x300Rīt, 5.martā plkst. 10:00 Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) piena grupas pārstāvji, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas un Zemnieku saeimas pārstāvji tiksies ar Zemkopības ministru Jāni Dūklavu, lai diskutētu par sarežģīto situāciju piena nozarē un tālākajām darbībām situācijas risināšanai.

Tikšanās reizē tiks pārrunāti jautājumi, kas varētu atvieglot piena nozares saimniecību kritisko situāciju un kaut nedaudz veicinātu piena nozares turpmāku pastāvēšanu Latvijā.

LOSP piena grupas vadītāja, Lauksaimnieku apvienības valdes priekšsēdētāja Sandra Stricka: “Sarunu laikā informēsim ministru par jautājumiem, kas tika nolemti LOSP piena grupas sanāksmē. Aicināsim ministru izskatīt iespēju piena lopkopības saimniecībām dot iespēju saņemt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atlaidi, kas būtu būtisks atspaids saimniecībām. Piena lopkopības saimniecībās lielu izdevumu daļu sastāda maksājumi par elektrību, jo kopumā visas ražošanas iekārtas patērē ļoti daudz elektrības.”

Kopīgā diskusijā arī lemsim par iespējām, kā aktīvāk varētu Latvijas Prezidentūras laikā aktualizēt Latvijas problēmas un izmantot šo laiku tieši savas valsts mērķu sasniegšanai, tajā skaitā lauksaimniecības problēmjautājumus. Tāpat izrunāsim arī iespēju, ka piena nozares saimniecībām būtu iespēja pietiekties “nodokļu brīvdienām”, kas attiecas ne tikai uz pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet arī uz darbaspēka nodokļiem.

Biedrība – Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) – ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 59 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 000 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply